Mateusz Szczepaniak najwyżej notowany w Nice 1. Lidze Żużlowej (ranking)

Przedstawiamy finalny ranking z notami pomeczowymi w Nice 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2017. Zwycięzcą został Mateusz Szczepaniak z Arge Speedway Wandy Kraków. Drugie miejsce dla Norberta Kościucha, trzecie dla Mikkela Michelsena.

Tomasz Janiszewski
Mateusz Szczepaniak w barwach klubu z Krakowa WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak w barwach klubu z Krakowa

Mateusz Szczepaniak zwycięstwo w kieszeni miał niemalże po zakończeniu rundy zasadniczej. Iluzoryczne szanse na dogonienie go mieli tylko Kenneth Bjerre i Hans Andersen, ale obaj w play-off więcej stracili, niż zyskali. Pierwszy z Duńczyków wygrał z Grupą Azoty Unią Tarnów całe rozgrywki, ale stracił na rzecz Szczepaniaka pierwsze miejsce w tabeli średniej biegowej (ZOBACZ STATYSTYKI). Dodatkowo w rankingu not spadł za plecy Mikkela Michelsena, jednakże ten w drugiej części sezonu nie startował. Drugie miejsce utrzymał Norbert Kościuch.

Michelsen i Bjerre, a także Andersen zostali najwyżej notowanymi obcokrajowcami w tegorocznej Nice 1. Lidze Żużlowej. Tercet z Danii z dość wyraźną przewagą pozostawił za sobą swojego rodaka Andersa Thomsena i Josha Grajczonka. Szczepaniak i Kościuch zdystansowali natomiast konkurencję w kategorii krajowych seniorów. Za nimi uplasowali się Maksim Bogdanow oraz Kacper Gomólski i Artur Mroczka. Jeździec Zdunek Wybrzeża Gdańsk w końcówce rozgrywek zdołał minąć w klasyfikacji ocen Mroczkę, który z kolei za swoimi plecami zostawił Jakuba Jamroga.

Wśród młodzieżowców Patryk Rolnicki nie zdołał dogonić Wiktora Lamparta i ostatecznie zajął drugie miejsce. W play-off średnia not spadła nieznacznie Dominikowi Kossakowskiemu i finalnie wyprzedziła go dwójka Łotyszy: Oleg Michaiłow i Jewgienij Kostygow.

10 Marcin Turowski Gdańsk 11 2,09

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej

Czy Mateusz Szczepaniak powinien zdecydować się na starty w PGE Ekstralidze?