KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jacek Rempała: Zrobiliśmy coś wielkiego dla Krystiana

W niedzielę, w Tarnowie odbył się pierwszy Memoriał Krystiana Rempały, tragicznie zmarłego przed rokiem zawodnika. Zawody przebiegły w niecodziennej atmosferze, nie obyło się bez łez i wspomnień utalentowanego tarnowskiego juniora.

Sabina Susułowska
Sabina Susułowska

- Jestem bardzo wdzięczny działaczom tarnowskim za to, że zorganizowali te zawody, mimo że jest już po sezonie. Zrobiliśmy coś wielkiego dla Krystiana. I dopóki będę żył, będę robił wszystko, żeby ten memoriał został wpisany w coroczny kalendarz. Wielki szacunek dla zawodników, wielki szacunek dla kibiców, bo pokazali się ze wspaniałej strony - powiedział po zawodach ojciec Krystiana, Jacek Rempała. Memoriał Krystiana Rempały cieszył się ogromną popularnością. Jeszcze na chwilę przed rozpoczęciem zawodów przed kasami rozciągały się ogromne kolejki.

W 2014 roku najstarszy z klanu Rempałów ogłosił koniec kariery. Chciał całkowicie poświęcić się pracy nad karierą swojego syna. - Wystartowałem w niedzielę i zapisałem się w historii. Ostatni raz regularnie ścigałem się w 2014 roku, razem z Krystianem. Powiedziałem wtedy, że kończę karierę i poświęcam się synowi... Jeździłem teraz na jego motocyklu, w jego kasku, rękawiczkach i okularach - z trudem mówił po memoriale.

Jak zdradza Rempała, zawody zostały zorganizowane w bardzo krótkim czasie. Stąd jeszcze większa satysfakcja z ich pomyślnego przebiegu. - Brak mi słów. Mieliśmy obawy, ale udało się te zawody zorganizować w ciągu tygodnia. Początkowo miał to być turniej młodzieżowy. Kiedy cała czołówka juniorów potwierdziła obecność, zadzwonił Kenneth Bjerre i powiedział, że przyjedzie. Zaczynało brakować miejsc, więc powiększyliśmy stawkę i postanowiliśmy puścić naszych chłopaków - Kubę Jamroga, Artura Czaję. Zaczęło się kontaktować ze mną wielu zawodników z Polski. Grzegorz Walasek, Krystian Pieszczek i inni, ale nie było miejsc i musieliśmy im odmawiać - wyjaśnił Rempała.

Po tragicznej śmierci Krystiana, Grupa Azoty Unia Tarnów podpisała kontrakt z jego ojcem, który od tamtej pory jest z tarnowskimi zawodnikami i pomaga im podczas ligowych meczów. - To był dla mnie bardzo trudny okres. Nie zrozumie mnie nikt, kto tego nie przeżył, ale ja muszę dalej być w żużlu, bo to jest całe moje życie i nie dam rady inaczej funkcjonować. Mam trzydziestoletnie doświadczenie, dlatego nadal będę pomagał i doradzał zawodnikom - dodał wychowanek Unii Tarnów.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom. Dziękuję sponsorom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tych zawodów. Myślę, że działacze i prezes się przekonali, że warto to robić. Ci młodzi chłopcy na tym torze, oprawa i wspólne palenie opon. To było rewelacyjne - zakończył Jacek Rempała.

ZOBACZ WIDEO To był jego sezon. Nie potrafi zliczyć wszystkich medali
Czy Memoriał Krystiana Rempały powinien być organizowany cyklicznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (28)
Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×