WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Po spotkaniu w Bydgoszczy. Zawodnicy nie podpiszą kontraktów!

W sobotę w Bydgoszczy odbyło się zainicjowane przez Krzysztofa Cegielskiego spotkanie zawodników. Ustalono plan działania, który póki co jednak jest tajemnicą. Wiadomo jednak, że na razie żaden żużlowiec nie podpisze umowy.
Michał Konarski
Michał Konarski
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Janusz Kołodziej i Krzysztof Cegielski

Nowy regulamin wywołał poruszenie i sprzeciw wśród zawodników. Twierdzą oni, że jest niesprawiedliwy i krzywdzący. Bardzo mocno ogranicza bowiem swobodę, zwłaszcza w kwestii reklam i umów sponsorskich. W tym celu Krzysztof Cegielski zwołał w Bydgoszczy naradę, na której stawiło się wielu żużlowców. - Mamy już pewien plan działania, który udało się ustalić. Są wnioski i zamierzamy się trzymać naszych założeń. Nie chcę na razie mówić o szczegółach. Sam muszę z tym wszystkim dojść do ładu. Mogę jednak zapewnić, że nasze stanowisko jest niezmienne - powiedział szef organizacji "Metanol", która zajmuje się prawami żużlowców.

Sporo mówi się o tym, że środowisko żużlowe może ujrzeć bunt, jakiego do tej pory nie widziało. Zawodnicy nie chcą zgodzić się na to, czego wymagają władze polskiego speedwaya. Czy zatem można już mówić o bojkocie? - Tak, bojkot w zasadzie już trwa. Nikt nie podpisał kontraktu i nie zrobi tego, dopóki coś się nie zmieni. Wszyscy się tego trzymamy. Czekamy w tej chwili na reakcję drugiej strony. Jesteśmy solidarni i tacy pozostaniemy - zadeklarował Cegielski.

Wygląda zatem na to, że emocje związane z sezonem 2018 zaczęły się wyjątkowo wcześnie, bo już w listopadzie 2017. Podstawowe pytanie w tej chwili brzmi: jak żużlowa centrala zareaguje w tej sytuacji? Wydaje się, że protest jest bardzo poważny i jego uczestnicy nie zamierzają się poddać. Zgodnie z tym, co powiedział Krzysztof Cegielski, w niedzielę mamy poznać więcej szczegółów związanych z planem działania sfrustrowanych zawodników.

ZOBACZ WIDEO Maria Andrejczyk zaczarowana żużlem. Podziwia żużlowców za ich odwagę

Czy popierasz protest żużlowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (94):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • RECON_1 1
  Nie chcą jeździć w Polsce niech nie jeżdżą,Cegła skoro jest preziem Metanolu to nie powinien być menadżerem żadnego zawodnika bo zawsze będzie mowa o konflikcieninteresow,cos jak rozdzielenie funkcji trenera kadry i klubu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • dmdn 0
  To zrozumiałe, że przy takich proponowanych zapisach regulaminu zawodnicy protestują. Popieram zawodników! A działacze zanim podejmą decyzję, niech spróbują wyobrazić sobie zawody bez kibiców.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • SpasionyKot 1
  Będą bardziej solidarni niż w przypadku tłumików? Już to widzę hehe
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (91)
Pokaż więcej komentarzy (94)
Pokaż więcej komentarzy (94)
Pokaż więcej komentarzy (94)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×