Liga rosyjska traci kolejną gwiazdę. Artiom Łaguta rezygnuje ze startów w kraju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Artiom Łaguta
WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Artiom Łaguta

Po Emilu Sajfutdinowie i Grigoriju Łagucie kolejny topowy rosyjski zawodnik rezygnuje ze startów w krajowej lidze. W poniedziałek taką decyzję podjął Artiom Łaguta.

Emil Sajfutdinow zrezygnował ze startów w krajowej lidze po sezonie 2013. Jego ostatnim klubem było SK Saławat. W tym roku na rosyjskich torach zabrakło Grigorija Łaguty. Teraz do tego grona dołączy młodszy z braci - Artiom Łaguta.

O swojej decyzji 27-latek poinformował za pośrednictwem swojego konta na portalu Instagram. - Cześć wszystkim! Zdecydowałem, że w 2018 roku nie wezmę udziału w lidze rosyjskiej. Dziękuję - napisał Artiom Łaguta.

W sezonie 2017 Artiom Łaguta był zawodnikiem Mega Łady Togliatti, z którą wywalczył mistrzostwo Rosji. Warto dodać, że zespół z Togliatti ukończył rozgrywki z kompletem ośmiu zwycięstw.

Łaguta był zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek ze średnią na poziomie 2,806 pkt/bieg. Ponadto zajął trzecie miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Rosji. Lepsi od niego byli Andriej Kudriaszow i Renat Gafurow.

Czy Artiom Łaguta podjął słuszną decyzję?