Longtrack: Chris Harris i Martin Smolinski pojadą w GP. FIM przyznała dzikie karty

Richard Hall, Martin Smolinski oraz Dimitri Berge otrzymali stałe dzikie karty na starty w przyszłorocznym cyklu Grand Prix na długim torze. FIM ogłosiła swoją decyzję w niedzielę rano.

Mateusz Kozanecki
Martin Smolinski podczas zawodów na długim torze Materiały prasowe / Martin Smolinski podczas zawodów na długim torze

W dalszym ciągu w cyklu startował będzie Chris Harris. Brytyjczyk w poprzednim sezonie jeździł ze stałą dziką kartą. Po kiepskim początku złapał wiatr w żagle, dwukrotnie zdobył po 17 punktów i ostatecznie uplasował się na ósmej lokacie, która dała mu utrzymanie.

Dzikie karty na starty w sezonie 2018 otrzymali zawodnicy, którzy w przeszłości rywalizowali już o tytuł mistrza świata. Najbardziej utytułowanym w tej trójce jest Martin Smolinski, który w 2012 roku wywalczył srebrny medal. Będzie stałym uczestnikiem cyklu po raz pierwszy od sezonu 2013. Oprócz niego przepustki do GP otrzymali Dimitri Berge i Richard Hall.

W minionym sezonie po tytuł sięgnął Mathieu Tresarrieu. Francuz o cztery punkty wyprzedził Michaela Haertela. Podium uzupełnił Josef Franc. Turniej Challenge natomiast padł łupem Bernda Dienera.