KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

WTS Wrocław ma nowego prezesa. Koniec pewnej ery w Sparcie

W trakcie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy WTS S.A. Krystyna Kloc podtrzymała wcześniejszą decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu klubu. Jej miejsce zajął Andrzej Rusko.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Andrzej Rusko i Krystyna Kloc na Stadionie OIimpijskim WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Andrzej Rusko i Krystyna Kloc na Stadionie OIimpijskim
W ostatnich latach Krystyna Kloc pełniła funkcję prezesa zarządu klubu Betardu Sparty Wrocław. To za jej rządów drużyna ze stolicy Dolnego Śląska powróciła do ścisłej czołówki PGE Ekstraligi, zdobywając dwa srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonach 2015 i 2017. Po jedenastu latach Kloc postanowiła jednak zwolnić zajmowane stanowisko i podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy WTS S.A. podtrzymała decyzję o rezygnacji.

- Rada Nadzorcza uszanowała tędecyzję i przyjęła ją. Jednocześnie akcjonariusze WTS S.A. podziękowali Pani Krystynie Kloc za profesjonalne zarządzanie klubem przez 11 lat. Dotychczasowa prezes będzie nadal ściśle związana z Wrocławskim Towarzystwem Sportowym S.A. jako jej członek Rady Nadzorczej - informuje klub w specjalnym komunikacie.

Nowym prezesem zarządu klubu został Andrzej Rusko. To jeden z założycieli WTS-u Wrocław, pod którego rządami klub w latach 1993-1995 zdobył trzy złote medale DMP. W swoim CV ma też pracę na rzecz piłkarskiej ekstraklasy, której był prezesem w latach 2005-2012. W ostatnim czasie ponownie działał przy wrocławskim żużlu, choć nie pełnił żadnej funkcji.

ZOBACZ WIDEO: Lekarz sugerował Gollobowi zakończenie kariery. "To był pierwszy dzwonek, powinienem był zareagować"
Czy w sezonie 2018 Betard Sparta Wrocław włączy się do walki o DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa WTS Sparta Wrocław
Komentarze (59)
Zobacz więcej komentarzy (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×