KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Alex Zgardziński z wielkimi ambicjami przed ostatnim sezonem w gronie juniorów

Intensywne indywidualne treningi, odnowa biologiczna oraz nowe silniki mają być kluczem do sukcesu Alexa Zgardzińskiego w przyszłym sezonie. Zielonogórzanin chce być mocnym punktem formacji juniorskiej swojej rodzimej drużyny.

Artur Babicz
Artur Babicz
Alex Zgardziński przygotowuje się do biegu WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Alex Zgardziński przygotowuje się do biegu.

Słaba dyspozycja juniorów Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra była największym problemem klubu w minionym sezonie. Wielu ekspertów również w tym elemencie dostrzegało największą przyczynę braku medalu ekipy z Winnego Grodu. Najlepiej pokazuje to fakt, że liderem klubu z Zielonej Góry w tej formacji był Alex Zgardziński, który osiągnął średnią biegową na poziomie 0,951 pkt.

Zielonogórzanin rozpoczął swoje przygotowania do nowego sezonu już ponad miesiąc temu, a wszystko po to, aby zmazać plamę z poprzednich rozgrywek i jak najlepiej pokazać się po ostatni w gronie juniorów - Przez 5 dni w tygodniu mam indywidualne zajęcia z trenerem personalnym, w środku tygodnia trenuję piłkę nożną, a raz w tygodniu, dla lepszej regeneracji, korzystam z odnowy biologicznej. Zapowiada się, że to będą moje najcięższe przygotowania, co mam nadzieję zaowocuje w nadchodzącym sezonie - mówi Alex Zgardziński. - Dodatkowo, jak tylko pozwala na to pogoda, trenuje na motocrossie, aby nie tracić kontaktu z motocyklem - dodaje Zgardziński.

Klub z Zielonej Góry wyciągnął wnioski z poprzednich rozgrywek i mocniej postawił na szkolenie młodzieży, o czym świadczy chociażby zatrudnienie Aleksandra Janasa oraz Krzysztofa Jabłońskiego, którzy mają pracować z adeptami Falubazu Zielona Góra. O przygotowanie fizyczne juniorów zadba natomiast Radosław Walczak (wcześniej pracujący indywidualnie z Patrykiem Dudkiem i Piotrem Protasiewiczem).

Postęp formacji juniorskiej dostrzega również Alex Zgardziński – Zmiany są bardzo duże. Przede wszystkim mam stały kontakt z trenerem, do którego mogę się zwrócić o poradę o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo, trener Aleksander Janas pojawia się nawet na treningach przygotowania fizycznego prowadzonych przez Radosława Walczaka. Dzięki temu ma kontrolę nad postępami naszej formy i jest dla nas dodatkową motywacją do jeszcze cięższego wysiłku.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob: Wszystko, co przeżyłem w sporcie, przy tym urazie jest małą rzeczą

Junior z Zielonej Góry zdaje sobie sprawę, że czeka go bardzo ważny rok. Po pierwsze, wyniki osiągane w ostatnim sezonie w gronie juniorów mogą być kluczowe dla jego przyszłości, po drugie, Falubaz nie ma już tak mocnej kadry jak w minionych sezonach i to właśnie od dyspozycji Zgardzińskiego oraz pozostałych juniorów może zależeć wynik klubu spod znaku Myszki Miki.

- To dla mnie bardzo ważny rok i zrobię wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Przede wszystkim chcę udowodnić sobie, że stać mnie na naprawdę dobre wyniki. Postawiłem już sobie konkretne cele na najbliższy sezon i mam plan w jaki sposób je po kolei realizować - mówi Alex Zgardziński. - W przyszłym sezonie czeka mnie bardzo dużo jazdy, dlatego przygotowania zacząłem stosunkowo wcześnie, aby być w jak najlepszej formie fizycznej. Ponadto, jestem już niemal w całości przygotowany sprzętowo. W nowym sezonie będę miał dwa nowe silniki, które mam nadzieję, że pozwolą mi ścigać się z najlepszymi - podsumowuje Zgardziński.

Czy Alex Zgardziński będzie mocnym punktem Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (33)
 • Henryk Zgłoś komentarz
  Jak Alex chcesz "jeść chleb" z tej profesji żużlowca to całe niestety ale trzeba przysiąść fałdów, good luck.
  • yes Zgłoś komentarz
   Zgardziński musi chcieć i móc. Trener powie/pokaże, lecz nie zrobi.
   • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
    "Zapowiada się, że to będą moje najcięższe przygotowania". Tak powinno być w pierwszym roku,a potem już tylko ciężej. Niestety w 2019 II liga.
    • barabasz Zgłoś komentarz
     Nie chcę być złośliwy, ale ta jego zapewnienia na lepszą jazdę powtarzają się co rok. Kiedy przyjdzie podpisanie nowego kontraktu to tatuś robi z niego mistrza świata i żąda sum jak
     Czytaj całość
     rzeczywiście by nim był. Tyle lat jazdy i zero poprawy jaki był słaby taki jest do tej pory. Tor w 18 roku zweryfikuje jego postanowienia.
     • LAPEK Zgłoś komentarz
      Ten nasz "super junior" jest w FZG tylko z powodu dobrej znajomości swojego ojca z Robertem D. W innym przypadku dawno był by filcak i wio. Rok temu gadał błazen to samo i co zrobił ? To
      Czytaj całość
      samo czyli nic! Po raz kolejny piszę iż on nie ma talentu a pracusiem to nie jest
      • gibas Zgłoś komentarz
       lepiej sie go pozbyc jeszcze przed sezonem,,moze druga liga
       • Mika z Falubazu Zgłoś komentarz
        Dokładnie przed rozgrywkami 2017 roku to samo mówił . A jak wyszło każdy widział On powinien dać sobie spokój z żużlem bo z niego i tak już nic nie będzie
        • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
         Alex powodzenia w nadchodzącym sezonie.Ostatni sezon juniorki musisz się wziąć rzetelnie do pracy aby znacznie poprawić ostatnią średnią jaką masz.Będziesz musiał po tym sezonie
         Czytaj całość
         szukać klubu. Będzie ciężko znaleźć z taką średnią jaką teraz posiadasz pracodawce w ex lidze i 1L .Jeżeli nie postarasz się o lepszą średnią.
         • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
          Ostatni dzwonek dla Alexa,który na początku kariery zapowiadał się naprawdę obiecująco.Najbliższy sezon będzie o być,albo nie być Zgardzińskiego na żużlowych torach.Powodzenia
          Czytaj całość
          życzę.
          • Biff Tannen Zgłoś komentarz
           To będzie pierwszy junior na trójkołowcu. Jedno koło z tyłu to za mało.
           • RUNner Zgłoś komentarz
            Zgarda, udany z Ciebie gość! :)
            • sproket55 Zgłoś komentarz
             No nie,ten artykul mnie rozwalil,az czkawki ze smiechu dostałem.Zgardzinski i poprawa wynikow.TEN GOSCIU MOZE BYC DOBRY W KAPSLE PRZED STADIONEM.
             • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
              Zycze z calego serca tytulu IMSJ;)
              Zobacz więcej komentarzy (7)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×