Z jednej strony Leszno, z drugiej Grudziądz. Kto wygra na juniorach, a kogo pogrążą?

WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Bartosz Smektała
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

Juniorzy często decydują o sukcesach swoich drużyn. Bez nich trudno byłoby o dobry wynik. Wydaje się, że przed sezonem 2018 w najlepszej sytuacji są w Lesznie, gdzie mają piekielnie mocną dwójkę. Na drugim biegunie MRGARDEN GKM Grudziądz.

W finale poprzednich rozgrywek znalazły się zespoły z Leszna i Wrocławia, które bezsprzecznie dysponowały najmocniejszymi juniorami w całej lidze. Bartosz Smektała i Dominik Kubera w każdym meczu dorzucali od siebie wiele punktów, a z kolei Maksym Drabik niejednokrotnie ratował skórę swojej drużynie i łatał dziury po słabiej dysponowanych kolegach. Niejeden prezes klubu wiele dałby za to, żeby mieć u siebie przynajmniej jednego z tej trójki.

Generalnie zanosi się na to, że gdy idzie o młodzieżowców, to w sezonie 2018 niewiele się zmieni. Wciąż pierwsze skrzypce odgrywać będą juniorzy z Leszna, bo nikt inny nie ma tak wyrównanej dwójki, jak aktualny mistrz Polski. - Która drużyna ma najlepszą parę - zastanawia się nasz ekspert Wojciech Dankiewicz. - Stawiałbym na formację Unii Leszno. Mają przecież Smektałę i Kuberę, których nazwiska nie są już anonimowe. Poza wszystkim dysponują ciekawym zapleczem juniorów, którzy doświadczenie będą zdobywać na II- ligowych torach. Podejrzewam, że ci zawodnicy spokojnie znaleźliby miejsca w składzie innych drużyn ekstraligowych, jak np. w Grudziądzu czy Tarnowie.

Nasze ekspert nie bez pozoru wymienia zespoły z Grudziądza i Tarnowa. W środowisku mówi się, że to właśnie te dwie ekipy mają największy problem z formacją juniorską. Beniaminek mimo wszystko jest w lepszej sytuacji, bo Patryk Rolnicki ostatnio mocno się rozwinął i tutaj można spodziewać się pozytywnego zaskoczenia. W Grudziądzu tak kolorowo już nie jest. W klubie zapowiadają co prawda zintensyfikowaną pracę z młodzieżą, ale na ten moment trudno przewidzieć, czy będą tego szybkie efekty.

- W roli najsłabszych widzę chyba juniorów GKM-u - prognozuje Dankiewicz. - Formacja Unii Tarnów też nie rzuca na kolana, ale mają za to Patryk Rolnickiego. Przynajmniej u siebie powinien sobie całkiem dobrze radzić. W każdym razie wydaje się, że te dwie drużyny w tym aspekcie odstają nieco od innych zespołów. I tak jak wspomniałem, w ostatecznym rozrachunku wyżej oceniam potencjał tarnowskich juniorów. Sądzę, że mogą wykorzystać atut swojego specyficznego toru. Jeśli dobrze się dopasują do warunków, to mogą rywalom sprawić parę psikusów. W Grudziądzu jest co prawda Kamil Wieczorek, ale ostatnio nic wielkiego ten zawodnik nie pokazuje - zakończył.

ZOBACZ WIDEO: Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"

Komentarze (27)
avatar
gibas
8.01.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
ja mysle ze zielonka ,jezeli zgardzinski bedzie jezdzil bedzie najslabsza 
--.night.--
8.01.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
wts
leszno
gorzow
torun
zielona
gkm, ckm,tarnow 
avatar
Pawel Ż Lubiński
8.01.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Wszyscy powinni brać przykład z Tarnowa jeżeli chodzi o szkolenie. Takie talenty jak Szymon kiełbasa jeszcze długo nie dadzą o sobie zapomnieć. 
avatar
GKM_Fan
8.01.2018
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Podobno Wawrzyniak schudł sporo... może motor go uciągnie. Tego mu życzę :-) 
avatar
Blaszka Torun
8.01.2018
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Leszno, Gorzow, Wroclaw w tej kolejnosci moim zdaniem. Torun i Zielona wedlug mnie na rowni a pozostali juniorzy raczej odstaja wyraznie... chociaz Patryk Rolnicki moze zrobic roznice.