WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

ROW Rybnik chce zatrudnić Grigorija Łagutę. Co na to POLADA?

Na poniedziałkowym posiedzeniu panelu dyscyplinarnego POLADA, prezes ROW-u Rybnik mówił, że zawieszony za doping Grigorij Łaguta został bez środków do życia. Działacz przyznał, że chciałby go zatrudnić w klubie. Dajmy na to, na etacie mechanika.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta

Grigorij Łaguta 11 czerwca 2017 roku został przyłapany na dopingu. W sierpniu ubiegłego roku panel dyscyplinarny POLADA zawiesił zawodnika na 2 lata. Ten się odwołał od wyroku. I właśnie na ostatnim posiedzeniu odwoławczym prezes ROW-u Rybnik (tam startował Łaguta) Krzysztof Mrozek pytał Michała Rynkowskiego, dyrektora polskiej antydopingówki, o możliwość zatrudnienia żużlowca w klubie. Chodziło o znalezienie takiego zajęcia, które z jednej strony dałoby mu stały dochód, a z drugiej nie naruszałoby reguł czasowego zawieszenia.

Początkowo pytanie prezesa Mrozka wywołało lekką konsternację. Jednak teraz dyrektor Rynkowski nie ma już żadnych wątpliwości. - Zawieszony za doping zawodnik nie może pełnić w klubie żadnych funkcji - stwierdza pytany przez nas o pomysł działacza ROW-u. - Przepisy jasno stanowią, że nie może pełnić żadnej funkcji w zawodach. Może jedynie brać udział w lokalnych wydarzeniach nieobjętych jurysdykcją związku. Do treningów organizowanych przez klub może natomiast wrócić na dwa miesiące lub po odbyciu trzech czwartych kary. Obecnie może trenować wyłącznie indywidualnie.

Czyli z roboty dla Łaguty w ROW-ie nici. - W klubie nie może być nawet chłopcem do podawania wody - precyzuje Rynkowski, powołując się na konkretny przepis regulaminu antydopingowego. – Otwarta pozostaje natomiast sprawa udziału w szkoleniach Ekstraligi, na przykład na instruktora, o ile ta takowe zorganizuje. To jest kwestia podnoszenia kwalifikacji i tu raczej nie ma złamania reguł odbywania kary - kwituje Rynkowski.

Na 23 stycznia wyznaczono kolejne posiedzenia panelu dyscyplinarnego POLADA, który zajmie się odwołaniem Łaguty od kary 2-letniego zawieszenia.


ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy przepisy antydopingowe powinny dawać zawieszonym możliwość pracy klubie w innej roli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (62):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • dendryk 0
  Mieszka w Dałga , mógłby więc tam "coś" robić , jednak jest w drużynie zbyt dużo młodzieży aby Kokin pozwolił na ich kontakt .
  sidomen Nie no bez jaj.. chłop został bez możliwości zarabiania(w sumie to nie wiem czy Grigori coś innego w życiu robić potrafi),więc jeśli nie jeździ w klubie to chyba wystarczy,inne zajęcie mógłby wykonywać,trzeba popatrzeć na to od strony ludzkiej. Tu brawa dla klubu ,że myśli o zawodniku,pomimo iż ten ,jakby nie patrzeć narozrabiał . Poza tym czy Grisza nie mógłby być mechanikiem u swojego brata? Rodzina chyba mu nie da z głodu umrzeć..
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sidomen 0
  Nie no bez jaj.. chłop został bez możliwości zarabiania(w sumie to nie wiem czy Grigori coś innego w życiu robić potrafi),więc jeśli nie jeździ w klubie to chyba wystarczy,inne zajęcie mógłby wykonywać,trzeba popatrzeć na to od strony ludzkiej. Tu brawa dla klubu ,że myśli o zawodniku,pomimo iż ten ,jakby nie patrzeć narozrabiał . Poza tym czy Grisza nie mógłby być mechanikiem u swojego brata? Rodzina chyba mu nie da z głodu umrzeć..
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RECON_1 0
  Może pora aby mrozek zorganizował akcje skladkowa wśród kibiców na biednego grisze.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (59)
Pokaż więcej komentarzy (62)
Pokaż więcej komentarzy (62)
Pokaż więcej komentarzy (62)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×