Kawał historii na licytacjach dla Tomasza Golloba

WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Tomasz Gollob
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

3 lutego w Gorzowie odbędzie się Bal Charytatywny dla Tomasza Golloba. Już teraz trwają jednak różnorakie licytacje na rzecz polskiego mistrza świata, prowadzone przez jego były klub, Stal Gorzów. Kolejne fanty przekazali kibice.

W tym artykule dowiesz się o:

W tej chwili na portalu Allegro pod hashtagiem Zawszerazem znajdują 52 przedmioty, a wśród nich gadżety żużlowe od firmy Nice, klubów speedwaya z całej Polski, a także z Lokomotivu Daugavpils, a nawet książkę kucharską Ewy Wachowicz z autografem.

Jednak nie tylko ludzie "czarnego sportu" są razem z Tomaszem Gollobem. Wspierają go także osoby z innych dyscyplin. Anita Włodarczyk przekazała na licytację koszulkę. Można również składać swoje oferty na piłkę do siatkówki z podpisami reprezentacji Polski, koszulki Sampdorii Genua Dawida Kownackiego, Wisły Kraków, Chemika Police czy KGHM Zagłębie Lubin.

W piątek do listy dołączyły kolejne ciekawe fanty. Pierwszym z nich są bilety z Mistrzostw Europy w boksie z 1975 roku z autografem Feliksa Stamma, byłego boksera i późniejszego trenera w tym sporcie.

Kolejny przedmiot również został przekazany przez kibica. Plastron Reprezentacji Polski, w którym startował Florian Kapała w finale Drużynowych Mistrzostw Świata rozegranym 3 września 1961 roku we Wrocławiu. Żyjący w latach 1929-2007 zawodnik to jeden z najlepszych polskich żużlowców, były jeździec Kolejarza Rawicz i Stali Rzeszów. Czterokrotnie zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski (1953, 1956, 1961, 1962), dwukrotnie wraz z drużyną Stali Rzeszów zdobył tytuł DMP (1960, 1961).

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"

W 1956 roku zwyciężył w Memoriale Alfreda Smoczyka. W 1961 roku w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata zajął 7. miejsce. W Latach 1979-1984 był trenerem Unii Tarnów. W finale DMŚ rozegranym 3 września 1961 roku Polska zdobyła złoty medal (w składzie Florian Kapała, Henryk Żyto, Marian Kaiser, Mieczysław Połukard i rezerwowy Stanisław Tkocz). Florian Kapała wygrał wtedy dwa biegi, w trzecim odnotował defekt motocykla.

Plastron podarowany został kibicowi, który w 1983 roku organizował w Muzeum w Bochni wystawę "Żużel- Speedway-CzarnySport". Pamiątka ta była też jednym z eksponatów wystawy "Żużel - współczesna husaria", jaka miała miejsce w 2011 roku w Muzeum Historycznym w Tarnobrzegu.

Listę wszystkich przedmiotów można przejrzeć TUTAJ.

Źródło artykułu: