Zawodnicy Speedway Wandy i Stali Rzeszów z kontraktami w King's Lynn Stars

Występujące w Premiership King's Lynn Stars pochwaliło się podpisaniem umów z dwoma kolejnymi zawodnikami. W 2018 roku w drużynie z Adrian Flux Arena startować będą Tyron Proctor i Lewis Rose.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Nicklas Porsing na prowadzeniu WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Nicklas Porsing na prowadzeniu

King's Lynn Stars, które w minionym sezonie Premiership zajęło siódme miejsce, jest coraz bliższe skompletowania pełnego składu. Tyron Proctor i Lewis Rose dołączyli bowiem do Roberta Lamberta, Thomasa Joergensena i Lewisa Kerra. Tym samym w zespole z Norfolk zostały jeszcze do obsadzenia dwa miejsca, które mają zostać ogłoszone w czwartek 25 stycznia na spotkaniu z kibicami.

Dla Proctora będzie to powrót do najwyższej brytyjskiej ligi po czterech latach. Australijczyk poprzednio w latach 2008-2014 reprezentował Wolverhampton Wolves. Następnie ścigał się w Championship - w ostatnim sezonie w Workington Comets. Dla Rose'a to natomiast powrót do ekipy Gwiazd... po kilku miesiącach. W 2017 roku Brytyjczyk doznał w lipcu kontuzji barku, która wykluczyła go z dalszej jazdy. 28-latek za młodu pierwsze żużlowe kroki stawiał zresztą w King's Lynn.

Zadowolenia z zatrudnienia obu jeźdźców nie kryje menadżer Dale Allitt. - Myślę, że są to dwa solidne wzmocnienia, które zagwarantują fanom rozrywkę. Wspaniale jest mieć Lewisa z powrotem na swoim torze, który zna tak dobrze. Był świetny na początku zeszłego sezonu, dopóki nie skróciła mu go kontuzja - przyznał opiekun Stars na oficjalnej stronie klubu, dodając: - Tyron pokazał wcześniej w Wolverhampton, do czego jest zdolny. Przychodzi do nas z większym doświadczeniem, a my wiemy, że da od siebie sto procent.

Na zbliżający się sezon zarówno Proctor, jak i Rose widnieją także w kadrze polskich drużyn. Pierwszy z nich związał się w listopadzie z pierwszoligową Speedway Wandą Kraków, drugi z kolei z drugoligową Stalą Rzeszów.

ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo Unii


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy King's Lynn Stars zajmie w 2018 roku w Premiership miejsce wyższe niż siódme?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×