KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Startuje Baltic Cup. To szansa dla młodych żużlowców z pięciu krajów

Żużlowcy z Łotwy, Ukrainy, Estonii, Finlandii i Rosji w 2018 roku pojadą w Baltic Cup. Dzięki temu, wraca żużel do Sankt Petersburga. Po raz pierwszy w tym stuleciu będą też rywalizować na arenie międzynarodowej zawodnicy z Estonii i łotewskiej Rygi.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Gleb Czugunow WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Gleb Czugunow
W Baltic Cup zawodnicy będą startowali na zasadzie non profit. Według regulaminu, w jednej drużynie musi wystartować przynajmniej trzech zawodników. Zaleca się, by dwóch było w wieku od 15 do 21 lat, w wyjątkowych przypadkach może wystąpić dwóch seniorów.

Obsada Baltic Cup jest bardzo ciekawa. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły z miast, w których nie było od wielu lat zmagań żużlowych. Po raz pierwszy od długiego czasu z rywalami z zagranicy będą zmagać się Estończycy z klubu J&U Speedway Racing Team Kohtla Nomme. Żużel wraca też do Sankt Petersburga, w postaci klubu Newa Speedway.

W Baltic Cup będą też występować dwa zespoły z Łotwy. Z rywalami z regionu będą walczyć młodzi zawodnicy z Daugavpils, którzy pojadą jako Latgale Junior, a także żużlowcy z Rygi z klubu Auseklis. Obsadę uzupełnią ekipy z Finlandii - VRT Varkaus i z Ukrainy, Równe Speedway.

Obecnie trwają prace nad terminarzem Baltic Cup. Widać tutaj dużą analogię do rywalizacji w ramach Speedway Friendship Cup, w którym wystartowali głównie zawodnicy z klubów położonych na południe od Polski, a także nasz reprezentant, Śląsk Świętochłowice.

Obsada Baltic Cup:
1. Auseklis Ryga (Łotwa)
2. VRT Varkaus (Finlandia)
3. J&U Speedway Racing Team Kohtla Nomme (Estonia)
4. Latgale Junior Daugavpils (Łotwa)
5. Równe Speedway (Ukraina)
6. Newa Speedway Sankt Petersburg (Rosja)

ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!
Czy idea turnieju Baltic Cup jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×