KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Pitbike i akrobatyka, czyli nowe metody treningowe Karola Ząbika

Wielu obserwatorów żużla zastanawiało się, jak będzie wyglądać trenowanie młodzieży w Get Well pod okiem Karola Ząbika. Jak się okazuje, pojawiło się już kilka nowości.
Konrad Marzec
Konrad Marzec
Igor Kopeć-Sobczyński WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Igor Kopeć-Sobczyński.

Kiedy Karol Ząbik wygrał konkurs na trenera Get Well Toruń stało się jasnym, że przed nim mnóstwo pracy. Młodzieżowcy tego klubu spisywali się w poprzednim sezonie nie najgorzej, ale zazwyczaj poza rozgrywkami PGE Ekstraligi. Teraz trzeba zrobić krok naprzód.

- Cały plan na zimę został zrealizowany. Stwierdziłem, że koniecznie trzeba poruszyć takie tematy jak akrobatyka i równowaga. Wprowadzałem te elementy w dużych ilościach. Pracowało mi się z chłopakami świetnie. Bywało tak, że musiałem ich przystawić do pionu, ale po kilku takich akcjach wszystko wróciło do normy - komentuje trener Get Well.

W Toruniu postawiono także mocno na treningi na pitbike'ach. - Dobrym prognostykiem przed zajęciami na torze jest to, że chłopaki pojechali cztery treningi na hali. Jedna taka sesja trwała cztery godziny, więc najeździli się naprawdę dużo. Widziałem w ich oczach radość z jazdy. Moim zadaniem jest kontrolowanie pozytywnego nastawienia zarówno na treningach, jak i na samych zawodach - podkreśla Karol Ząbik.

Dla wychowanka Apatora Toruń możliwość pracy z młodzieżą jest bardzo ważna. Jak sam podkreśla, to dla niego wielka szansa. - Podczas moich ostatnich powrotów czułem, że nie jestem spełniony. Konkurencja mi uciekła, rywale szybciej się dopasowali ze sprzętem, między innymi ze względu na zmianę tłumików. Byłem zagubiony i nie mogłem się odnaleźć. Pomagałem tacie przy miniżużlu, zrobiłem papiery trenera, a teraz pojawiła się niespotykana szansa, aby pracować w klubie. Poczułem się jak w siódmym niebie - przyznaje Ząbik.

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"

Czy Karol Ząbik odniesie sukces jako trener?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×