WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

SON: Przegląd kadr. Co z Nickim Pedersenem, Artiomem Łagutą i Martinem Smolinskim? (część 1.)

Postanowiliśmy przeanalizować sytuację kadrową drużyn, które wezmą udział w pierwszym turnieju barażowym Speedway of Nations. W Teterowie kilka drużyn może, choć nie musi, stawić się w teoretycznie nie najsilniejszym składzie.
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

1. Baraż - 2 czerwca w Teterowie (Niemcy)

Speedway of Nations oficjalnie zostaną zainaugurowane w sobotę 2 czerwca na Bergring Arenie w niemieckim Teterowie. Pierwszy turniej barażowy zapowiada się szalenie interesująco, bowiem w składzie każdej z siedmiu drużyn powinni wystąpić wysokiej klasy zawodnicy. Teoretycznie za faworytem uchodzą Duńczycy, którzy będą w stanie posłać do boju dwóch silnych i równorzędnych zawodników. Z drugiej strony wybory Hansa Nielsena bywały w poprzednich dwóch latach mniej lub bardziej kontrowersyjne i zadowalających wyników Dania w Drużynowym Pucharze Świata nie osiągała.

Nowa formuła drużynowej rywalizacji stworzyła okazję do debiutu Słowaków, a także powrót po rocznej nieobecności Słoweńców. Siła obu tych ekip, skazywanych na pożarcie, prezentuje się podobnie. W Teterowie na starcie staną też zawsze groźni Niemcy i Łotysze - najpewniej z indywidualnym mistrzem Europy w składzie, a na dokładkę jeszcze Rosjanie i Amerykanie. Szczególnie Sborna, gdyby tylko desygnowała w bój swoją najsilniejszą parę, z miejsca urosłaby do jednego z głównych faworytów nie tylko barażu w Niemczech, ale i całych parowych mistrzostw.

WP SportoweFakty przeanalizowały sytuację kadrową wszystkich reprezentacji, które zjawią się w Meklemburgii. O tym, kto aspiruje w każdej z nich do powołań na SON, mowa na kolejnych stronach. Zapraszamy do lektury.

Kto wygra baraż SON w Teterowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • -NIGHT- 1
  najbardzije prawdopodobne jest to ze smolinski pojedzie anei zadne wolberty czy inne zywlazli
  to smapo jensena nie bedzie
  artiom pojedzie bo to jedyna sznasa dla rosji cos zdobyc
  itd itd.
  wiec jak nie wiaodmo kto pojedzie to podaje sie najsilejsza pare a nie wlasny wymysl
  to tak jaby polske podac
  zengota-kolodziej
  speedway42.5 Nie, składów nie podaje się najsilniejszych, tylko NA TEN MOMENT najbardziej prawdopodobne i zarazem najsilniejsze w tym wymiarze, nie żadne "widzi misie". W DPŚ 2017 wystąpił nawet Grigorij Łaguta, a Artiom nie. Biorąc pod uwagę, że Rosja przez lata jeździła w kadłubowych i słabych składach, nie ma podstaw, by na 100% umieścić teraz obok Sajfutdinowa Artioma Łaguty. Stąd znak zapytania, więc jaki to ma być żart... Inny był zamiar stworzenia tego tekstu. Podobnie będzie z Woffindenem i jest ze Smolinskim, którzy w 2017 roku nie jechali w kadrze. Woffinden nie jechał nawet w towarzyskim World Games, gdzie zawody były na jego torze we Wrocławiu. Nie jest nigdzie napisane, że żaden z nich nie pojedzie teraz, bo tego nie wiadomo, do zawodów jest 2,5 miesiąca. Stąd znak zapytania, bo wiadomym jest, że przy braku problemów różnej maści, każdy z nich będzie pierwszym wyborem menadżerów. Tor w Landshut? Baraż odbędzie się w Teterow.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • speedway42.5 1
  Nie, składów nie podaje się najsilniejszych, tylko NA TEN MOMENT najbardziej prawdopodobne i zarazem najsilniejsze w tym wymiarze, nie żadne "widzi misie". W DPŚ 2017 wystąpił nawet Grigorij Łaguta, a Artiom nie. Biorąc pod uwagę, że Rosja przez lata jeździła w kadłubowych i słabych składach, nie ma podstaw, by na 100% umieścić teraz obok Sajfutdinowa Artioma Łaguty. Stąd znak zapytania, więc jaki to ma być żart... Inny był zamiar stworzenia tego tekstu.
  Podobnie będzie z Woffindenem i jest ze Smolinskim, którzy w 2017 roku nie jechali w kadrze. Woffinden nie jechał nawet w towarzyskim World Games, gdzie zawody były na jego torze we Wrocławiu. Nie jest nigdzie napisane, że żaden z nich nie pojedzie teraz, bo tego nie wiadomo, do zawodów jest 2,5 miesiąca. Stąd znak zapytania, bo wiadomym jest, że przy braku problemów różnej maści, każdy z nich będzie pierwszym wyborem menadżerów.
  Tor w Landshut? Baraż odbędzie się w Teterow.
  -NIGHT- skaldy podaje sie najsileniesze a ponzije moze tylko cos byc slabsze a nie skaldy jakie autor ma za widzi mi sie. tor w landshut to dlugi plaski tor wiec jensen tam nic nie ujedzie a madsen przeciwnie. a brak laguty to jzu w ogole jakis zart
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • antek 1
  A co ma do tego turnieju tor w Landshut?
  -NIGHT- skaldy podaje sie najsileniesze a ponzije moze tylko cos byc slabsze a nie skaldy jakie autor ma za widzi mi sie. tor w landshut to dlugi plaski tor wiec jensen tam nic nie ujedzie a madsen przeciwnie. a brak laguty to jzu w ogole jakis zart
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)