Uczestnicy Grand Prix Europy w Lesznie: Grzegorz Walasek

9 maja o godz. 19:00 w Lesznie rozpocznie się druga runda IMŚ - Grand Prix Europy. Jednym z reprezentantów Polski w tych zawodach będzie Grzegorz Walasek.

Redakcja
Redakcja

Grzegorz Walasek ma dobre wspomnienia z leszczyńskiego toru. W ubiegłym roku zdobył na obiekcie im. Alfreda Smoczyka brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski, a sezonie 2007 razem z reprezentacją Polski sięgnął po Drużynowy Puchar Świata, choć nie wywalczył w finale ani jednego punktu. W tym sezonie "Greg" ścigał się już w Lesznie - w przegranym minimalnie przez Falubaz meczu wywalczył osiem punktów w sześciu biegach. Walasek po kilku latach wrócił do Grand Prix. Awans wywalczył sobie przebijając się przez sito eliminacji, zajmując ostatecznie drugie miejsce w Grand Prix Challenge w Zielonej Górze. Na inaugurację w Pradze wychowanek zielonogórskiego klubu spisał się nieźle, zdobywając 6 punktów. W Lesznie, na znanym sobie torze, liczy na lepszy występ. W turniejach GP najwyżej klasyfikowany był na szóstym miejscu.