Wanda - Start: deszcz uchronił krakowian przed kompletną kompromitacją (relacja)

Kolejna druzgocąca porażka Arge Speedway Wandy Kraków stała się faktem. Drużyna z drugiej stolicy Polski przegrała na własnym torze z Car Gwarant Startem Gniezno 16:44. Spotkanie przerwano po 10 biegach z powodu opadów deszczu.

Mateusz Kozanecki
Piotr Pióro w akcji WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Piotr Pióro w akcji.
Zdecydowanie nie jest to udany sezon dla zespołu z Krakowa. Już w pierwszej serii inauguracyjnego spotkania kontuzji doznał kreowany na lidera drużyny Ernest Koza. Trzy kolejne pojedynki kończyły się wysokimi porażkami Arge Speedway Wandy. Przed niedzielnym meczem trudno było o optymistyczne nastawienie, ponieważ na stadion przy ul. Odmogile przyjechał rozpędzony Car Gwarant Start Gniezno.

Niedzielny mecz od samego początku był dla krakowian niczym koszmarny sen. Już w pierwszym biegu gospodarze zanotowali zdecydowaną porażkę. Mieli szansę zrewanżować się w wyścigu juniorskim, ale defekt na drugiej pozycji zanotował Bartłomiej Kowalski, później wykluczenie zaliczył Siergiej Łogaczow. Już po pierwszej serii było 6:18 na korzyść przyjezdnych.

Przebieg większości wyścigów był podobny. Goście odjeżdżali rywalom już na starcie, a następnie odnosili pewne zwycięstwo. Jednorazowy zryw w wykonaniu krakowian nastąpił w siódmym biegu. Po starcie było 5:1 dla Arge Speedway Wandy, następnie Rasmus Jensen spadł na ostatnie miejsce, aby ostatecznie minąć na trasie Damiana Stalkowskiego.

Nawet po dobrym starcie krakowianie nie byli w stanie nawiązywać walki z wyżej notowanym rywalem. Co więcej, po dziewiątym biegu zaczęło padać. Lekki deszcz po chwili zamienił się w burzę, wskutek czego nastąpiła przerwa w zawodach.

Po kilkudziesięciu minutach rozpoczęto prace mające na celu ściągnięcie wody z toru, a sędzia podjął decyzję, że pojedynek zostanie kontynuowany. Niedługo później ogłoszono, że jednak meczu nie uda się dokończyć i będzie on zakończony po rozegraniu trzech serii startów.

Wydaje się, że wynik 16:44 to najniższy wymiar kary dla żużlowców Arge Speedway Wandy. Gospodarze kompletnie nie istnieli, a ich strata rosła z wyścigu na wyścig. Najskuteczniejszym zawodnikiem krakowskiej drużyny był Marcin Jędrzejewski. Trudno jednak pochwalić go za dobrą jazdę, ponieważ dwa punkty zdobywał w biegach, w których gospodarze przegrali 1:5.

W zespole gości właściwie każdy zawodnik odjechał dobry mecz. Bezbłędni na krakowskim torze byli Marcin Nowak (7+2), Adrian Gała (7+2) oraz Eduard Krcmar (8+1). Na pochwałę zasłużył ponadto Maksymilian Bogdanowicz. Młodzieżowiec Car Gwarant Startu dwukrotnie zdołał dowieźć do mety podwójne zwycięstwo.

Arge Speedway Wanda Kraków ma o czym myśleć. Zawodnicy z drugiej stolicy Polski zamykają tabelę ze wstydliwym bilansem i na razie niewiele wskazuje na to, aby opuścili ośmą lokatę. Już za tydzień krakowianie zmierzą się z zajmującą siódme miejsce Euro Finannce Polonią Piła, ale również i w tym pojedynku o punkty będzie trudno. Gnieźnianie z kolei zajmują pozycję wicelidera.