WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Drabik spotka Knudsena. Rozmowa z duńską gwiazdą będzie dla juniora przeżyciem

Złota drużyna Sparty z pierwszej połowy lat 90-tych przyjedzie w komplecie na Galę 25-lecia WTS Sparty. 30 maja w Haston City Hotel Knudsen, Baron czy Załuski spotkają się z Woffindenem i Janowskim, którzy obecnie stanowią o sile zespołu.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Tai Woffinden i Maksym Drabik

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
WTS Sparta Wrocław całkiem niedawno skończyła 25 lat. Z okazji tego jubileuszu 30 maja 2018 roku odbędzie się nadzwyczajna uroczystość "Gala 25-lecia WTS Sparty Wrocław". Tego dnia we wrocławskim hotelu "Haston City Hotel" dojdzie do spotkania kilkuset osób, które tworzyły i nadal tworzą bogatą historię wrocławskiego żużla.

- Przez ostatnie ćwierćwiecze wspólnie z naszymi zawodnikami, partnerami, sponsorami, wiernymi kibicami i przyjaciółmi osiągnęliśmy naprawdę bardzo dużo - mówi Krystyna Kloc, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego obchodów 25-lecia WTS Sparty Wrocław. - Zbudowaliśmy profesjonalnie zarządzaną organizację sportową, a przełożyło się to na sukcesy sportowe. To właśnie na okres ostatnich 25 lat przypadają największe osiągnięcia klubu. Pierwsze Drużynowe Mistrzostwo Polski wywalczone w 1993 roku, a potem kolejne z 1994, 1995 i 2006.

- Każdy z kibiców wrocławskiego żużla pamięta przecież naszą "Złotą Drużynę" prowadzoną przez niezapomnianego Ryszarda Nieścieruka. Teraz robimy wszystko, by ci "ozłoceni" sportowcy - Dariusz Śledź, Piotr Baron, Wojciech Załuski, czy ikona Sparty Tommy Knudsen - wspólnie z nami powspominali te wspaniałe czasy podczas Gali. I mogę uchylić rąbka tajemnicy, że ten niepowtarzalny team będzie na uroczystości 30 maj niemal w komplecie - dodaje Kloc.

Na "Gali 25-lecia WTS Sparty Wrocław" będą także wszyscy żużlowcy, którzy tworzą obecną Betard Spartę Wrocław oraz cały sztab szkoleniowy. - Ta najnowsza historia Sparty pisana jest przez znakomitych sportowców - Macieja Janowskiego czy Taia Woffindena - mówi Andrzej Rusko, prezes WTS Sparty Wrocław. - W sumie mogłabym tutaj wymienić cały zespół, bo każdy z tych żużlowców jest wartością dodaną i niezastąpionym ogniwem naszej drużyny. Myślę, że dla takich młodzieńców jak Maksym Drabik czy Przemek Liszka możliwość spędzenia czasu, wymiany doświadczeń czy po prostu zwyczajnej rozmowy z Tommym Knudsenem też będzie nie lada przeżyciem.

- Ale przecież silnej Sparty nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie naszych partnerów i wiernych sponsorów. Chcemy, by podczas tej ważnej dla nas uroczystości każdy z nich był z nami, blisko WTS-u, bo w końcu tworzymy ten klub wspólnie - dodaje Rusko.

"Gala 25-lecia WTS Sparty Wrocław" szykowana jest o ogromną starannością. Będzie to uroczystość podniosła, wracająca poprzez obraz i dźwięk do najważniejszych momentów z ostatniego ćwierćwiecza. Komitet Organizacyjny obchodów 25-lecia Klubu z tej okazji przygotowuje także specjalną publikację - premiera albumu będzie miała miejsce także w dniu Gali, czyli 30 maja 2018 roku.

ZOBACZ WIDEO Żużlowcy Betard Sparty Wrocław zdominują Speedway of Nations


Polecamy:
TAURON SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP - wielki finał w Chorzowie! SPRAWDŹ >>>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (39):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • CzenstochoviA 0
  Eee, żadnej reakcji, nie ma ani jednej łapki w dół. Ja się tak nie bawię. :-(((
  CzenstochoviA Ryzykuję, że doprowadzę do eskalacji kłótni i nieprzyjemności w komentarzach, ale tak bardzo jestem ciekaw tego, co wyniknie, że napiszę: Obecna Sparta powstała w 2002 roku, więc o jakim 25-leciu mowa? ;-))) Co to będzie, co to będzie? ;-))
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • jacektorun 0
  Chyba wtedy zwyczajnie wziął w łapę...
  cop Pewnie że nie zasłużył,to przekrętas i nie zapomną mu tego co zrobił,nie przyjeżdzając na finał do Tarnowa./
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • esoxlucius1976 1
  Ale boli ten Maksu!!!! I do tego w niezłej formie...ale boli :):):):):)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (36)
Pokaż więcej komentarzy (39)
Pokaż więcej komentarzy (39)
Pokaż więcej komentarzy (39)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×