Satysfakcja w Lesznie. Na stadionie Unii pobili rekord Guinnessa

Fogo Unia ma na koncie najwięcej mistrzostw Polski, a teraz może pochwalić się tym, że na jej stadionie pobito rekord Guinnessa. Przyczynili się do tego uczniowie jednej z leszczyńskich szkół.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Stadion Unii Leszno WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Stadion Unii Leszno
Zadanie było następujące - zorganizować najliczniejszą lekcję matematyki na świecie. W pomysł szkoły podstawowej nr 13 w Lesznie postanowiła włączyć się Fogo Unia. Wspomniana lekcja odbywała się właśnie na Stadionie Alfreda Smoczyka. Ostatecznie uczestniczyło w niej 4635 uczniów.

Dzieci, które przybyły na wspomnianą lekcję, doświadczyły tez emocji związanych z żużlem. Na stadionie pojawił się bowiem trener Roman Jankowski, a także najmłodsi zawodnicy Unii Leszno.

Jako że mistrzowie Polski świętują 80. urodziny, kolejne atrakcje dla mieszkańców miasta są jeszcze przed nimi. Przed meczem z Grupa Azoty Unią Tarnów, który zaplanowano na 27 maja, klub zechce pobić kolejny rekord - tym razem Polski. Chodzi o taniec "kaczuchy". Dwie godziny przed meczem, na lodowisku obok stadionu, musi zatańczyć co najmniej sto osób. Wówczas rekord zostanie pobity. Fani zachęcani są do przybycia na to spotkanie, bo pierwsze 80 osób otrzyma darmowe wejściówki na mecz PGE Ekstraligi.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników, czyli sprawdzian wiedzy żużlowców, odc. 2


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy podoba Ci się akcja Unii i szkoły w Lesznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×