WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trener Cieślak tupnął nogą i wzięli tor w Lesznie pod lupę. Koniec przyczepnej nawierzchni?

Na sobotnim spotkaniu sędziów i komisarzy w Poznaniu sporo mówiono o leszczyńskim torze. Padały stwierdzenia, że Unia z meczu na mecz robi coraz bardziej przyczepną nawierzchnię, a to nie jest dobre.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Piotr Pawlicki w akcji. Przyczepny tor wyjątkowo mu służy.

Sędziowie i komisarze spotykają się kilka razy w roku, by przedyskutować najbardziej palące problemy. W sobotę w Poznaniu dużo rozmawiali o przygotowywaniu torów na ligowe zawody. W kuluarach mówiło się, że to reakcja na słowa trenera forBET Włókniarza Częstochowa Marka Cieślaka. Niedawno stwierdził on, że wróciła moda na orkę (preparowanie torów) i wskazał palcem trzy ośrodki: Leszno, Gorzów i Zieloną Górę.

Zwłaszcza Leszno znalazło się pod ostrzałem. Powód? W trakcie niedawno organizowanego tam Memoriału Alfreda Smoczyka tor był twardy, a wielu obserwatorów stwierdziło, że takiego ścigania nie było w Lesznie od trzech lat. Za tym poszły pytania, dlaczego w lidze nie może być tak samo. Sędziowie i komisarze usłyszeli, że Fogo Unia z kolejki na kolejkę robi coraz bardziej przyczepny tor, a to nie jest dobre. Faktycznie na ostatnim meczu Unii z Włókniarzem (53:37) nawierzchnia była bardziej przyczepna niż w poprzednich spotkaniach z Cash Broker Stalą Gorzów (48:42) i Falubazem Zielona Góra (54:36), zrobiły się też koleinki, było kilka upadków. Jednak zarówno sędzia, jak i komisarz nie mieli zastrzeżeń do przygotowania toru. Teraz jednak podejście może się zmienić. Może już nie być zgody na ruszenie toru przed zawodami na 3 centymetry, co miało miejsce przed meczem z Włókniarzem.

Jakie przełożenie będzie mieć spotkanie na podejście sędziów i komisarzy do tematu torów przekonamy się już dzisiaj w Gorzowie. Jeśli przed meczem zostanie zarządzone ubijanie, to będzie to znaczyło, że poszły wytyczne, by nie zgadzać się na robienie zbyt przyczepnych torów, bo są one niebezpieczne. Przecież trener Cieślak mówił, że kraksa Bartosza Zmarzlika z Nickim Pedersenem w Gorzowie, to była wina toru. Trzeba jednak pamiętać, że to był 15. bieg, tor był już mocno wyeksploatowany, a Bartosz zdjął nogę z haka.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po leszczyńsku



Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Leszno powinno robić twardy tor?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (72):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • ken UNIA LESZNO 0
  MARNA DZIENNIKARZYNA ostafiński PUKNIJ TY SIĘ W SWOJE WODOGŁOWIE PRYMITYWIE! NIE ZNASZ SIĘ WIĘC NIE IERDOL FARMAZONÓW! ZNOWU PRZYPUSZCZENIA BEZ KONKRETÓW TYPU POSZŁY PYTANIA, MÓWI SIĘ, USŁYSZELI - ALE URWA TWOJA MAC KTO? KTO PYTA, KTO MÓWI? ZEROWE FAKTY PODOBNE JAK WIEDZA AUTORA!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wizzz 0
  Tu nie chodzi o to żeby robić tory twarde, tylko żeby nie preparować torów do takiego stopnia jak praktykuje się to chociażby w Lesznie. Tory twarde wcale nie są bezpieczniejsze od torów przyczepnych.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Sędzia Dredd 0
  cyt:''W trakcie niedawno organizowanego tam Memoriału Alfreda Smoczyka tor był twardy, a wielu obserwatorów stwierdziło, że takiego ścigania nie było w Lesznie od trzech lat'' - jakaś ankieta na stadionie była ? skąd stwierdzenie ''wielu obserwatorów stwierdziło'' ? - bzdury ''redaktora'' koło mnie twierdzili, że do d..y takie zawody mijanek nie ma. Wniosek: wielu obserwatorów stwierdziło, że nie było żadnego ścigania ". Każdy słyszy i widzi ci co mu pasuje. Dziennikarze nie są obiektywni, zachowują się tak samo jak kibice, sympatyzują lub nie lubią jakiś ośrodków żużlowych. Tor twardy nie jest lepszy od przyczepnego i odwrotnie, po prostu trzeba się wpasować
  WŁÓKNIARZfan Zwłaszcza Leszno znalazło się pod ostrzałem. Powód? W trakcie niedawno organizowanego tam Memoriału Alfreda Smoczyka tor był twardy, a wielu obserwatorów stwierdziło, że takiego ścigania nie było w Lesznie od trzech lat. Czyli na twardym da się jechać, i do tego są emocje (mijanki) Sędziowie i komisarze usłyszeli, że Fogo Unia z kolejki na kolejkę robi coraz bardziej przyczepny tor, a to nie jest dobre. Faktycznie na ostatnim meczu Unii z Włókniarzem (53:37) nawierzchnia była bardziej przyczepna niż w poprzednich spotkaniach z Cash Broker Stalą Gorzów (48:42) i Falubazem Zielona Góra (54:36), zrobiły się też koleinki, było kilka upadków. Jednak zarówno sędzia, jak i komisarz nie mieli zastrzeżeń do przygotowania toru. Teraz jednak podejście może się zmienić. Może już nie być zgody na ruszenie toru przed zawodami na 3 centymetry, co miało miejsce przed meczem z Włókniarzem. Czyli tor był nieregulaminowy, a osoby funkcyjne (sędzia, komisarz toru) dały dupy!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (69)
Pokaż więcej komentarzy (72)
Pokaż więcej komentarzy (72)
Pokaż więcej komentarzy (72)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×