Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ktoś chciał zaszkodzić Michałowi Piosickiemu. Do tarczek sprzęgła wlano olej

Do niesportowej sytuacji doszło przed spotkaniem drugiej ligi żużlowej w Bydgoszczy. Przed meczem ze Stalą Rzeszów nieznani sprawcy zalali olejem tarczki sprzęgłowe należące do zawodnika gospodarzy, Michała Piosickiego.
Dariusz Półgęsek
Dariusz Półgęsek
Michał Piosicki WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Michał Piosicki

To smutne, że nawet w najniższych ligach dochodzi do aktów wyjątkowo niesportowego zachowania. Taki "psikus" mógł nawet uniemożliwić zawodnikowi wzięcie udziału w zawodach. Na szczęście bydgoskim mechanikom udało się uratować układ przeniesienia napędu w motocyklu Piosickiego.

- Ktoś zrobił mi psikusa - opowiada główny zainteresowany - Zostawiłem motocykl na chwilę bez opieki i mam nauczkę na przyszłość, by więcej nie robić takich błędów.

Wnioski wyciągnął również sztab szkoleniowy bydgoszczan, który wydaje się podirytowany zaistniałą sytuacją. - To bardzo przykra sprawa. - twierdzi kierownik Polonii Bydgoszcz, Dagna Ślusarska - Mamy nauczkę, że swojego sprzętu trzeba pilnować w każdej sytuacji, zawsze i wszędzie. Nawet u siebie nie możemy być niczego pewni.

Wciąż nie stwierdzono, kto dopuścił się tego niecnego czynu. Raczej nie ma większych szans, by winowajca kiedykolwiek został odnaleziony. - Nikogo nie złapałem za rękę i nie będę nikogo obwiniał - mówi Piosicki. - Mimo to jestem bardzo rozgoryczony. To nie było fajne zachowanie.

Sytuacja z pewnością należy do niecodziennych. Być może był to bardzo brutalny i niezbyt śmieszny psikus albo któryś z rywali próbował zaszkodzić Poloniście. Niewykluczone też, że był to element nieczystej walki o miejsce w meczowym składzie Gryfów. Przed sezonem legenda Polonii, Ryszard Dołomisiewicz na łamach naszego portalu ostrzegał, że ostra walka o skład w Bydgoszczy może prowokować zagrywki nie fair wśród bydgoszczan.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po częstochowsku

Jak myślisz, kto był prowodyrem całej sytuacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (48)
Zobacz więcej komentarzy (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×