Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Piątka dla Frątczaka. Nie chcemy, żeby oszalał ze szczęścia (ranking menedżerów)

Jacek Frątczak, Paweł Baran, Rafał Dobrucki i Stanisław Chomski z piątkami za mecze 8. kolejki PGE Ekstraligi. Frątczak podniósł swój zespół z kolan, a Baran, zatrzymując leszczyński walec, zrobił milowy krok do utrzymania drużyny.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
bracia Chis Holder, Jack Holder i tłumaczący im coś Jacek Frątczak WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: bracia Chis Holder, Jack Holder i tłumaczący im coś Jacek Frątczak

Mecz Get Well Toruń - forBET Włókniarz Częstochowa (50:40) i piątka dla Jacka Frątczaka, opiekuna Aniołów. Za szybką reakcję na słaby bieg Pawła Przedpełskiego i trafioną zmianę z Jackiem Holderem. Tor też był dobrze przygotowany, bo wybitnie pasował toruńskiej drużynie. Korciło nas, żeby dać szóstkę, ale poczekajmy. Zresztą nie chcemy, żeby pan Jacek nam oszalał ze szczęścia.

Dla Marka Cieślaka, trenera Włókniarza, trója. Drużyna zgasła po pierwszej serii. Szkoleniowiec miał do dyspozycji dwa i pół zawodnika, bo Adrian Miedziński błysnął tylko w jednym biegu. Chyba niepotrzebnie zwlekał trener z rezerwami za Tobiasza Musielaka. Ten dziękował mu za cierpliwość, ale odpłacił trzema zerami i dwójką. Tyle że dwójkę zdobył, blokując szybszego kolegę z pary Leona Madsena.

Ocena trenera Stanisława Chomskiego będzie krótka - pięć za pewną wygraną Cash Broker Stali z Falubazem Zielona Góra (49:35) w meczu bez historii. Trudno jednak winić Chomskiego za to, że rywal się nie postawił i nie zmusił do większego wysiłku.

Dla Adama Skórnickiego z Falubazu dwója. Wydaje się, że widząc zagrożenie pogodowe (mecz zakończony ostatecznie po 14. biegu), nie powinien czekać z taktycznymi. Kacper Gomólski i Piotr Protasiewicz już po dwóch seriach nadawali się do wymiany.

Piątka dla trenera Pawła Barana z Grupy Azoty Unii Tarnów za 47:43 z Fogo Unią Leszno, która dotąd jechała niczym walec. Baran wyciągnął swój zespół z bagna. W 13. biegu zrobił spodziewaną zmianę Kennetha Bjerre na Petera Kildemanda. W ogóle to Jaskółki trzy ostatnie wyścigi wygrały podwójnie, posyłając faworyta na deski. Brawo.

Piotr Baron, który końcówkę meczu przegrał, dostaje od nas trójkę. Trochę mądrzymy się po fakcie, ale wydaje się, że w 14. biegu mógł jednak jechać Jarosław Hampel zamiast Bartosza Smektały. Hampel to jednak bardziej doświadczony zawodnik. Zresztą wydaje się, że w drugiej części zawodów coś znalazł. W końcu podniósł się po koszmarnym początku i dwóch zerach.

Na deser mecz MRGARDEN GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław (42:48). Nie niekorzyść trenera gospodarzy Roberta Kempińskiego działa wszystko, zatem dla niego dwója. Kai Huckenbeck, Antonio Lindbaeck i Krystian Pieszczek nie jadą, a juniorów jak nie było, tak nie ma. Na drugim biegunie Rafał Dobrucki ze Sparty i dla niego piątka. Szkoleniowiec szybko odstawił Maxa Fricke, a pozostali pojechali, jak należy. Nawet Patryk Wojdyło i Gleb Czugunow dorzucili więcej, niż się po nich spodziewano.

Ranking menadżerów w PGE Ekstralidze:

Miejsce Menadżer Klub Średnia not
1-2 Piotr Baron Fogo Unia Leszno 4,63
1-2 Rafał Dobrucki Betard Sparta Wrocław 4,63
3-4 Stanisław Chomski Cash Broker Stal Gorzów 4,50
3-4 Marek Cieślak forBET Włókniarz Częstochowa 4,50
5 Paweł Baran Grupa Azoty Unia Tarnów 4,13
6 Jacek Frątczak Get Well Toruń 3,88
7 Adam Skórnicki Falubaz Zielona Góra 3,50
8 Robert Kempiński MRGARDEN GKM Grudziądz 3,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po wrocławsku

Jaką ocenę dałbyś Frątczakowi za ostatni mecz Get Well?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×