OK Kolejarz - Stal: Woelbert znów liderem, fenomenalny Hancock (noty)

OK Kolejarz Opole przegrał u siebie ze Stalą Rzeszów 36:54 w meczu IX kolejki 2. Ligi Żużlowej. Bezbłędny w ekipie gości był Greg Hancock. Po przeciwnej stronie barykady bardzo słaby występ zaliczyli Oskar Polis i Hubert Łęgowik.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Greg Hancock WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Greg Hancock

Noty dla zawodników OK Kolejarza Opole

Hubert Łęgowik 2-. Trzy biegi z jego udziałem kończyły się podwójnymi przegranymi opolan. W całym meczu za swoimi plecami przywiózł tylko jednego rywala - Arkadiusza Potońca. Mecz przeciwko Stali Rzeszów był jego najsłabszym występem w tym sezonie.

Charles Wright 2. Przed meczem zmienił awizowanego Denisa Gizatullina. 30-letni Anglik otrzymał kolejną szansę od trenera Piotra Żyto, ale jej nie wykorzystał. W całym meczu pokonał tylko jednego seniora z ekipy gości.

Oskar Polis 2. W trzecim biegu wraz z Richardem Lawsonem odniósł jedyne podwójne zwycięstwo dla gospodarzy. W następnych startach nie pokonał już żadnego z seniorów Stali Rzeszów. W biegu 14. został wykluczony za upadek w pierwszym łuku. 4+1 to zdecydowanie poniżej jego możliwości.

Richard Lawson 3. Zaczął nieźle, bo po dwóch startach miał na swoim koncie 5 punktów. Jednak im dalej w las, tym gorzej. W czterech kolejnych startach nie był w stanie pokonać już żadnego seniora Stali Rzeszów. Średni występ 32-letniego Anglika.

Kevin Woelbert 5. Jako jedyny z drużyny gospodarzy potrafił nawiązać walkę z Gregiem Hancockiem. Niemiec zdobył 14 "oczek", jednak oprócz jego zdobyczy punktowej na duże wyróżnienie zasługuje jego walka na torze. Jedyny jasny punkty w talii trenera Piotra Żyto.

ZOBACZ WIDEO Stadion Orła Łódź robi wrażenie! Zobacz na jakim etapie jest budowa

Adrian Bialk 2+. W biegu młodzieżowym poradził sobie z Aureliuszem Bielińskim. W kolejnych startach rywali już nie pokonał, jednak widoczny jest progres w jeździe częstochowianina. Z każdym meczem 19-latek prezentuje się coraz lepiej. Opolanie w kolejnych meczach mogą mieć z niego pożytek.

Jarosław Krzywosz 1. Ciężko skrytykować go za ten występ, ponieważ były to jego pierwsze zawody po odniesionej kontuzji.

Noty dla zawodników Stali Rzeszów:

Tomasz Jędrzejak 5-. Pewny punkt w talii trenera Mirosława Kowalika. W biegu 8. stracił trzy "oczka" na rzecz Woelberta. Minus za wykluczenie w ostatnim biegu dnia.

Nicklas Porsing 4-. Solidna druga linia. Porsing wrócił do składu Stali po groźnym upadku na torze w Krośnie. Pozytywny występ kapitania drużyny gości.

Karol Baran 2. Działacze z pewnością liczyli na jego większy dorobek punktowy. 4 punkty to dla tak doświadczonego zawodnika przeciętny wynik. 36-latek wygrał indywidualnie jeden wyścig, jednak z pewnością nie jest zadowolony ze swojego występu.

Nick Morris 5+. Australijczyk tylko w swoim pierwszym biegu został pokonany przez rywali. W kolejnych startach był już nieuchwytny dla gospodarzy. Dwukrotnie za swoimi plecami przywiózł lidera opolan Kevina Woelberta. 24-letni zawodnik jest w tym sezonie bardzo mocnym ogniwem Stali.

Greg Hancock 6. Komplet punktów i nowy rekord opolskiego toru. Amerykanin był w niedzielę nieuchwytny dla zawodników z Opola. Nawet jeśli przegrywał start, to na wyjściu z pierwszego łuku był już na prowadzeniu.

Arkadiusz Potoniec 4+. Bezproblemowo zwyciężył w wyścigu młodzieżowym. W biegu 11. w pokonanym polu zostawił Oskara Polisa. Dobry występ młodzieżowca gości.

Aureliusz Bieliński 2. Jedyny punkt zdobył w biegu młodzieżowców, kiedy to dojechał do mety przed Jarosławem Krzywoszem. W następnych startach z różnych przyczyn nie ukończył biegów.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy spodziewałeś się tak słabego występu Huberta Łęgowika i Oskara Polisa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×