Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

W Gdańsku mogło dojść do tragedii. Karol Żupiński miał olbrzymie szczęście

W jednym momencie kilka sekund ciągnęło się w nieskończoność. W Gdańsku doszło do niezwykle spektakularnego i niecodziennego upadku, po którym na szczęście nikomu nic się nie stało. Karol Żupiński zapewnił jednak widzom chwile grozy.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zdunek Wybrzeże - ROW Upadek Karola Żupińskiego WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Zdunek Wybrzeże - ROW. Upadek Karola Żupińskiego

Mecz Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik (50:40), szósty wyścig. Karolowi Żupińskiemu nie wyszedł start, na przeciwległej prostej nagle zaczął jechać w kierunku murawy, nerwowo próbując zerwać zrywki przy goglach. Szesnastolatek z całym impetem wjechał za krawężnik, upadając dopiero na trawie, a następnie sunął w kierunku prowadzących zawodników, przecinając ich tor jazdy. W konsekwencji uderzył w bandę, a po kilku sekundach po prostu wstał z toru.

Okoliczności tego wypadku były bardzo niecodzienne. - Z wyjścia z łuku nic nie widziałem. Próbowałem zdjąć zrywkę, ale nie mogłem tego zrobić, najprawdopodobniej zaczepiła się ona o gogle. Dopiero gdy zjechałem na trawę, zdołałem ją zdjąć i zacząłem się ratować - opisał sytuację Karol Żupiński. 

Najprawdopodobniej zarówno gdańskiego juniora, jak i resztę stawki uratowały zdolności gimnastyczne tegorocznego debiutanta. - Na trawie jeszcze starałem się jak najlepiej ułożyć ciało, by w nikogo nie uderzyć. Cieszę się z tego, że wyszedłem z tego bez poważniejszych urazów. Dopiero po zawodach zacząłem czuć ból - dodał junior Zdunek Wybrzeża Gdańsk. 

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po zielonogórsku

Cała ta sytuacja napędziła również stracha pozostałym uczestnikom wyścigu. - Mamy wszyscy wielkie szczęście, bo gdyby ktoś został ścięty, mogłoby się to bardzo źle skończyć. Nigdy nie widziałem czegoś takiego, na szczęście i Karol i ja jesteśmy w jednym kawałku - zauważył Mikkel Michelsen, którego od przecinającego tor zawodnika dzieliło może kilkadziesiąt centymetrów.

Ostatecznie Karol Żupiński zdobył jeden punkt, pozostawiając za swoimi plecami Larsa Skupienia w wyścigu juniorów. - Po pierwszym ligowym występie, w którym wygrałem swój pierwszy bieg miałem dwa trudniejsze mecze. Zgodzę się z tym, dopiero teraz obaczyłem czym jest prawdziwy żużel - zauważył najmłodszy zawodnik Nice 1.LŻ.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy widziałeś wcześniej podobny wypadek, jak ten który miał miejsce w niedzielę w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×