KSM - OK Kolejarz: (wysz)Czałowy mecz. Przebudzenie Gizatullina (noty)

KSM Krosno odniosło pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, pokonując w trwającym cztery godziny meczu OK Kolejarza Opole 54:36. Bohaterem gospodarzy był Ilja Czałow (12), który swoją widowiskową jazdą rozgrzewał publiczność do czerwoności.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Ilja Czałow WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Ilja Czałow
Noty dla zawodników KSM-u Krosno:

Stanisław Burza 3. Zrobił minimum jakie się od niego oczekuje. Jeździł równo, choć z wyjątkiem jednego wyścigu bez fajerwerków. Na jego plus działa to, że dwa razy udało mu się pokonać Oskara Polisa, jeden z dwóch jasnych punktów Kolejarza.

Kenneth Hansen 4. Słabo na starcie, bojowo na trasie, czyli jak zwykle. Tak można go podsumować w skrócie. Zrobił co do niego należało, ale nie był to występ na piątkę. Zabrakło takiej kropki nad i. Z Denisem Gizatullinem, najlepszym zawodnikiem Kolejarza, jechał trzy razy i trzy razy przegrał.

Mariusz Puszakowski 4+. To był zdecydowanie najlepszy mecz Mariusza Puszakowskiego na torze w Krośnie w trakcie jego dwuletniej przygody z KSM-em. Jeździł efektownie i efektywnie, kilka punktów wyszarpał atakami po zewnętrznej. Do Krosna przyjechał prosto z Horsens, gdzie dzień wcześniej pracował podczas GP Danii w teamie Nickiego Pedersena.

Josef Franc 5. Do perfekcji nie zabrakło wiele. W pierwszych czterech wyścigach był nie do zatrzymania. Zakontraktowanie Czecha w majowym okienku transferowym byłem strzałem w dziesiątkę. Gdyby mógł częściej jeździć, być może KSM miałby na swoim koncie więcej punktów.

Ilja Czałow 5+. Dwa pierwsze biegi w jego wykonaniu były solidne, ale dopiero później zrobił show. Wygrywał wyścigi rozgrywając je w profesorski sposób i wyprzedzając rywali na dystansie. Mimo okropnego zimna, swoją jazdą rozgrzewał publiczność do czerwoności. Fani którzy dwie godziny czekali na początek zawodów mieli dzięki niemu należytą rekompensatę.

Ataki Ilji Czałowa z niedzielnego meczu:

Kamil Kiełbasa 3. Pewnie wygrał wyścig młodzieżowy. Potem starał się też walczyć z seniorami, jechał z nimi w kontakcie, ale ostatecznie nie udało mu się pokonać żadnego z nich.

Krystian Stefanów 2. Ocena trochę na zachętę. W pierwszym wyścigu wygrał start, ale źle rozegrał pierwszy łuk i spadł na ostatnią pozycję. Później chciał wyprzedzić rywala, ale nie miał pomysłu jak to zrobić i w konsekwencji spowodował jego upadek. Zrewanżował się w kolejnym starcie i go pokonał. Zostawił po sobie lepsze wrażenie niż w poprzednich spotkaniach.

Noty dla zawodników OK Kolejarza Opole:

Hubert Łęgowik 2. Patrząc na sam dorobek punktowy można by stwierdzić, że nie było źle. W końcu z bonusem zdobył 9 punktów. Potrzebował do tego jednak siedmiu startów, a z wyjątkiem pierwszego do mety przywoził za sobą tylko juniorów albo kolegę z drużyny. Łęgowik miał dobre starty, ale słabo jeździł na trasie i był najczęściej wyprzedzanym zawodnikiem.

Denis Gizatullin 5. To był występ na poziomie, jakiego od Gizatullina się oczekuje. W końcu. Nie wyszedł mu tylko ostatni bieg, ale wówczas wszystko było już rozstrzygnięte. To jemu Kolejarz może zawdzięczać zdobycie punktu bonusowego.

Adrian Gomólski 1. Widać było, że brakuje mu jazdy. Trzy wyścigi - trzy zera. Ocena może być tylko jedna.

Oskar Polis 3. Punktowo występ podobny jak u Łęgowika, ale zostawił po sobie lepsze wrażenie. Wyścigi dobre, przeplatał słabymi. W poprzednich meczach udowadniał, że stać go na więcej.

Adrian Bialk brak oceny. Ciężko ocenić zawodnika, który nie ukończył nawet jednego wyścigu, choć trzeba zauważyć, że jechał w nim poprawnie. Gdy sędzia przerwał bieg po upadku Kamińskiego popełnił błąd, puścił gaz, wyniósł się na zewnętrzną, zahaczył o dmuchaną bandę i przekoziołkował przez kierownicę.

Kamil Kamiński 1. Za pierwszy wyścig mógłby być lepiej oceniony, ale za niesportowe zachowanie i rzucanie w przeciwnika kawałkiem błotnika (FOTO) postanowiliśmy przyznać mu najniższą notę. Poza pierwszym wyścigiem, gdzie i tak fajerwerków nie było, zaprezentował się bardzo słabo.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po wrocławsku


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy zgadzasz się z naszymi ocenami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×