WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Krzysztof Mrozek o słowach Wojciecha Stępniewskiego. "Zrobiło mi się go zwyczajnie żal"

Ciąg dalszu konfliktu na linii Krzysztof Mrozek - Wojciech Stępniewski. Prezes ROW-u Rybnik podkreśla, że walczy o dobro klubu i nie zamierza Ekstralidze odpuszczać tematu dopingowej wpadki Grigorija Łaguty.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: prezes ROW-u, Krzysztof Mrozek (z lewej)

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Relacje Krzysztofa Mrozka z Wojciechem Stępniewskim są napięte od wielu miesięcy. W minionym sezonie ROW Rybnik został zdegradowany z PGE Ekstraligi wskutek dopingowej wpadki Grigorija Łaguty. Sternik klubu z Górnego Śląska nie zgadza się z takim zakończeniem sprawy i szuka sprawiedliwości w sądzie.

Tymczasem akcjonariusze Speedway Ekstraligi podjęli niedawno decyzję, że klub pozostający w sporze sądowym z podmiotem zarządzającym ligą nie ma w niej prawa rywalizacji. To uderza w Rekiny, które obecnie walczą w Nice 1.LŻ o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

To tylko zaostrzyło konflikt Mrozka ze Stępniewskim. Prezes Speedway Ekstraligi na łamach rybnickich "Nowin" określił go mianem "frustrata". - Jestem człowiekiem konsekwentnym, to na pewno. A konsekwencja w działaniu nie ma przecież nic wspólnego z frustracją, chyba pan Stępniewski zna inną definicję tego słowa - odpowiada mu działacz ROW-u.

Mrozek po raz kolejny postanowił wytłumaczyć skąd jego zawziętość w walce sądowej z Ekstraligą. - Jeśli uczciwe jest przekonywanie, że rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski są sportem indywidualnym, to ja bardzo serdecznie za taką uczciwość dziękuję. Bo to był jeden z argumentów na podstawie którego odebrano drużynie trzy punkty za spotkanie z Włókniarzem Częstochowa. W tym samym 2017 roku na dopingu przyłapano piłkarza Szachtara Donieck Dario Srnę - wpadł po wygranym 2:1 meczu Ligi Mistrzów z SSC Napoli. Piłkarz został oczywiście zawieszony, ale nikt w UEFA nie wpadł na pomysł karania całej drużyny z Doniecka np. poprzez zmianę wyniku spotkania z Neapolem, choć przecież Chorwat miał duży udział w pierwszej bramce zdobytej przez gospodarzy. A jak było w naszym przypadku wiemy doskonale. Czy to logiczne? - dodaje prezes Rekinów.

Działacz z Rybnika nie ma pretensji do szefów innych klubów, gdyż podjęli oni decyzję, jaką w tym momencie uznają za słuszną. On sam nakłaniałby ich jednak do zmiany zdania, bo nie można wykluczyć sytuacji, w której jeden z obecnych akcjonariuszy będzie chciał dochodzić swoich spraw w sporze z Ekstraligą przed sadęm.

Mrozek przekonuje też, że nie ma pretensji względem Stępniewskiego. - Choć kiedy przeczytałem u was (w Nowinach - dop. aut.) jego diagnozę mojej kondycji psychofizycznej, to zrobiło mi się go zwyczajnie żal - stwierdza.

Sternik ROW-u nie chciałby też, aby sprawę postrzegano w charakterze konfliktu personalnego pomiędzy jego osobą a Stępniewskim. - Nie sprowadzajmy tej sprawy do konfliktu personalnego. Ja uczciwie, korzystając z przysługujących mi praw, walczę tylko o interes mojego klubu. Prezesowi Ekstraligi może się to nie podobać, ale na to już nic nie poradzę. Jeśli rzucane bez sensu zarzuty o brak uczciwości czy grę nie fair pomagają mu budować sobie przed oczami obraz złego Mrozka, który chce rozpieprzyć całą Ekstraligę, niech tak będzie. Jestem w stanie to znieść dla dobrego samopoczucia pana Stępniewskiego - ocenia.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Falubazu Zielona GóraRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy zgadzasz się ze słowami Krzysztofa Mrozka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
nowiny.rybnik.pl

Komentarze (74):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Daniel Nowak 0
  Albo kogos jak Wisniewski (prezes Twardych Piernikow), ktory w miare szybko zbudował klub z czolowki w kosza w oparciu o wiele zrodel finansowania. A średnich i małych przedsiębiorstw w Bydzi nie brak.
  GKS Polonia Dzięki, ale najpierw musi się ktoś znaleźć z pieniędzmi i jajami, żeby przywrócić temu klubowi dawny blask. W Bydgoszczy ani nie ma ludzi z kasą, a tym bardziej z jajami. Ja to czarno widzę.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • GKS Polonia 0
  Dzięki, ale najpierw musi się ktoś znaleźć z pieniędzmi i jajami, żeby przywrócić temu klubowi dawny blask. W Bydgoszczy ani nie ma ludzi z kasą, a tym bardziej z jajami. Ja to czarno widzę.
  Daniel Nowak Jako Torunianin wciąż wierze, że Polonia podniesię się i wróci tam gdzie jej miejsce, czyli do ekstraligi.
  [ 6 komentarzy w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Daniel Nowak 0
  Jako Torunianin wciąż wierze, że Polonia podniesię się i wróci tam gdzie jej miejsce, czyli do ekstraligi.
  GKS Polonia To nie jest i nigdy nie była MOJA Polonia. Moja Polonia umarła w roku 2007, kiedy miasto zaczęło skupywać akcje Polonii, po czym ją rozpieprzyło. A tym bardziej nie jest moją, Polonia gollobowa.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (71)
Pokaż więcej komentarzy (74)
Pokaż więcej komentarzy (74)
Pokaż więcej komentarzy (74)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×