Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Marta Półtorak. Półtora okrążenia: Mrozek jest pasjonatem. Od Stępniewskiego oczekiwałabym przeprosin (felieton)

- Gdyby w stosunku do mnie padły słowa o frustratach z pewnością oczekiwałabym od prezesa Ekstraligi przeprosin - pisze w swoim felietonie Marta Półtorak, była prezes Stali Rzeszów.
Marta Półtorak
Marta Półtorak
Marta Półtorak Newspix / Maciej Goclon / Na zdjęciu: Marta Półtorak

"Półtora okrążenia" to cykl felietonów Marty Półtorak, byłej prezes Stali Rzeszów.

***

Prezesi klubów PGE Ekstraligi podjęli decyzję, że kluby, które pozostają z nią w sporze sądowym mają zamknięte drzwi do najlepszej żużlowej ligi świata. Co to znaczy? Wyobraźmy sobie, że Ekstraliga mocno skrzywdzi swojego potencjalnego udziałowca. I co wtedy? Taki klub nie może dochodzić w sądzie swoich praw? To w mojej ocenie zbyt daleko idące ustalenie.

Dla mnie ustalenia Ekstraligi są mocno niejasne. A co, jeśli ROW Rybnik zapewni sobie awans w rywalizacji sportowej i spór zakończy się tydzień po ostatnim meczu sezonu? Oczywiście rozumiem prezesów, że nie chcieliby zrzucać się na odszkodowania. Spory trzeba starać się rozstrzygać polubownie.

Prezes Wojciech Stępniewski użył w dyskusji porównania do małżeństwa. W przypadku sporu małżeńskiego nie możemy mówić o rozstaniu tylko na dwa miesiące. Potem małżonkowie mają znowu być szczęśliwi razem? A ROW? Za rok wróci przyjaźń z Ekstraligą czy już do końca życia będzie spór?

Wzajemna przepychanka słowna prezesa Krzysztofa Mrozka i Wojciecha Stępniewskiego nie pomaga ani ROW-owi, ani Ekstralidze. Profesjonalizm wymagałby, żeby nie używać mocnych sformułowań. Zawsze trzeba atakować kluby, a nie ludzi. Nikomu nie są potrzebne utarczki słowne. Z pewnością kibice z Rybnika czują się niezbyt dobrze i tak samo byłoby w przypadku fanów każdego innego klubu.

Pewne sprawy zbyt daleko zaszły. ROW jest prawidłowo zarządzany i wydaje mi się, że jego karanie nie jest potrzebne. To nie powinno wychodzić na forum. Gdyby w stosunku do mnie padły słowa o frustratach z pewnością oczekiwałabym o prezesa Ekstraligi przeprosin. Trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje słowa.

Prezes Mrozek prowadzi klub, bo jest pasjonatem. Poświęca swój czas i angażuje się. Pewnie przykro mu słuchać takich słów pod swoim adresem. Stępniewski poszedł o jeden most za daleko.

Marta Półtorak

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodnicy Get Well ToruńTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy zgadzasz się z Martą Półtorak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (26):

Zobacz więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×