Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

2. finał IMŚJ: To będzie najlepsze ściganie w Lesznie w tym sezonie? (zapowiedź)

Kto wie czy w niedzielę, podczas 2. finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, nie zobaczymy najlepszych zawodów w Lesznie w tym sezonie. Tor powinien być przygotowany do świetnego widowiska, a nie pod zespół gospodarzy.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
Bartosz Smektała (z lewej) i Dominik Kubera (z prawej) w akcji WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Bartosz Smektała (z lewej) i Dominik Kubera (z prawej) w akcji

Gdy w 2015 roku w Lesznie rozgrywano PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, wszyscy rozpływali się nad poziomem tych zawodów. Później wybrano je nawet najlepszą imprezą sezonu w naszym kraju. Powodem tych pochwał był świetny tor, który nadawał się do efektownej walki.

Trudno jednak winić leszczynian, że nie przygotowują takiego na co dzień, tylko raczej od święta. Na pierwszym miejscu jest przecież wynik drużyny, dlatego nawierzchnia szykowana jest tak, by odpowiadała zawodnikom Fogo Unii. Nie zmienia to faktu, że leszczynianie są za to czasem krytykowani. W tym roku uczynił to prezes częstochowskiego Włókniarza, Michał Świącik. - W Lesznie liczył się w głównie start i krawężnik. Tor był ciężki i nierówny na całej szerokości - mówił działacz.

Przesłanek ku temu, że w tę niedzielę podczas 2. finału IMŚJ będzie dobre ściganie, jest wiele. Po pierwsze, są to indywidualne zawody, a te w Lesznie na ogół ogląda się doskonale. Po drugie, nad torem czuwają najwięksi fachowcy, na czele z toromistrzem Unii, Janem Chorosiem. Swoją drogą prace nad nawierzchnią trwają już od początku tygodnia. Dzięki temu torowi nie zaszkodziły nawet dwudniowe opady deszczu.

Niespodzianek na leszczyńskiej nawierzchni nie będzie także dlatego, że mają rywalizować tam przecież młodzieżowcy. Gospodarze liczą rzecz jasna na to, że w pierwszoplanowych rolach wystąpią ich wychowankowie, którzy na co dzień reprezentują barwy Unii - Dominik Kubera i Bartosz Smektała. Obaj znają tor w Lesznie jak własną kieszeń, bo przecież trenują tam i jeżdżą od nastoletniego wieku. Po pierwszym finale IMŚJ w Daugavpils mają dobrą pozycję do ataku. Do prowadzącego w stawce Maksyma Drabika tracą odpowiednio trzy (Smektała) i osiem punktów (Kubera).

ZOBACZ WIDEO Ryszard Kowalski: Zwycięzca PGE IMME otrzyma 25 tys. zł

Lista startowa 2. finału FIM Speedway U-21 World Championship:
1. Wiktor Lampart #16 (Polska)
2. Filip Hjelmland #33 (Szwecja)
3. Frederik Jakobsen #41 (Dania)
4. Robert Chmiel #12 (Polska)
5. Nick Skorja #98 (Slowenia)
6. Bartosz Smektała #6 (Polska)
7. Maksym Drabik #1 (Polska)
8. Patrick Hansen #124 (Dania)
9. Dan Bewley #99 (Wielka Brytania)
10. Filip Hajek #165 (Czechy)
11. Andreas Lyager Hansen #114 (Dania)
12. Robert Lambert #505 (Wielka Brytania)
13. Joel Kling #693 (Szwecja)
14. Daniel Kaczmarek #4 (Polska)
15. Davis Kurmis #15 (Łotwa)
16. Dominik Kubera #8 (Polska)

17. Szymon Szlauderbach (Polska)
18. Wiktor Trofimow (Polska)

Początek zawodów: 18:45
Transmisja: Eleven Sports

Czy uważasz, że finał IMŚJ w Lesznie może być ciekawszy niż niektóre mecze ligowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
 • pepe33 Zgłoś komentarz
  Uważam, że autor artykułu nieco sie zapętlił, chcąc nam przedstawić wizję toru przygotowywanego na te zawody, jako idealnego toru dla wszystkich. Nie do końca przekonuje argument, że
  Czytaj całość
  na ligę robi się tor pod swoich zawodników, a tu będą zawody indywidualne i tor nie będzie sprzymierzeńcem nikogo. I zaraz po tym, że ten tor będzie przygotowany przez toromistrza z Leszna. Jak myślicie, z kim będzie te przygotowania konsultował toromistrz... z Lambertem, z Drabikiem czy z Jakobsenem? A może z nikim? Czy może z trenerem i miejscowymi zawodnikami? Agrumentem na przygotowanie idealnego toru mógłby być fakt, ze będą jeździli na nim młodzieżowcy, mało doswiadczeni! Tylko, że to są młodzieżowcy jedynie ze względu na datę urodzenia, poza dwoma czy trzema wyjątkami, ci młodzieżowcy regularnie leją w swoich ligach większość seniorów! No cóż, pożyjemy zobaczymy. Życzę wszystkim naszym Orlątkom sukcesu, a wszystkim w zdrowiu odjechanych zawodów...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×