WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mocny apel prezesa Polonii Piła do prezydenta. Grozi wycofaniem klubu z rozgrywek!

Prezes Polonii Piła wystosował apel do prezydenta miasta. Przekaz Tomasza Sotera jest prosty: nie będzie dotacji, nie będzie klubu. Piotr Głowski ma czas na reakcję do czwartku, do godziny 12:00.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Przypomnijmy, że dokładnie tydzień temu w Pile wybuchła ogromna afera. Prezydent miasta wstrzymał dotację i złożył do prokuratury doniesienie w związku z nieprawidłowościami w rozliczeniu poprzedniej dotacji z miasta i wykryciem fałszywej dokumentacji w Euro Finannce Polonii (czytaj więcej TUTAJ). 

Pilscy żużlowcy kilka dni później przegrali na własnym torze z Lokomotivem Daugavpils 42:48, a w niedzielę ma dojść do rewanżu między tymi drużynami. Pojedynek stanął jednak pod znakiem zapytania, bowiem Tomasz Soter grozi wycofaniem klubu z rozgrywek.

W środę, około godziny 23:00, prezes Euro Finannce Polonii wystosował mocny apel do prezydenta miasta w sprawie miejskiej dotacji (pisownia oryginalna).

"Apel Prezesa Klubu Żużlowego "Polonia Piła" do Prezydenta Piły p. Piotra Głowskiego

Apeluję do Pana Prezydenta o niezwłoczną realizację treści Zarządzenia Nr 1596(318)18 Prezydenta Miasta Piły z dnia 10 lipca 2018 r. w sprawie przyznania Klubowi Żużlowemu Polonia Piła wsparcia na realizację zadania w zakresie rozwoju sportu w Mieście Piła w 2018 r.

Uzasadnienie

Od 8 dni klub czeka na wyznaczenie terminu na podpisanie umowy dzięki, której będzie możliwy przelew przyznanych nam / do tej pory zarządzenie przyznające nam dotację obowiązuje / dotacji na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu.

Klub Żużlowy „Polonia Piła" wywiązał się z warunków umowy na wcześniejsze dotacje. Pojawiające się w mediach komunikaty, iż prezydent Piotr Głowski złożył doniesienie do organów ścigania na jego zdaniem niewłaściwe rozliczenie dotacji w latach wcześniejszych do czasu ewentualnego prawomocnego skazania za rzekomo sfałszowaną fakturę /może to potrwać kilkanaście miesięcy/ nie może stanowić samodzielnej przesłanki do blokowania przyznania klubowi publicznych środków. Zgodnie z wcześniej zawieranymi umowami Prezydent Piły może kontrolować wydatkowanie dotacji na każdym etapie i tak czynił. Nigdy do tej pory nie kierowano żadnych zastrzeżeń wobec klubu w tym zakresie. Rozliczaliśmy wszystko zgodnie z sugestiami i poleceniami Prezydenta Piły. Fakt nagłośnienia medialnego złożonego na nas donosu odbieramy jako próbę zdyskredytowania naszego klubu w oczach opinii publicznej. Wszelkie wątpliwości należy oczywiście rozstrzygać i wyjaśniać. Jednak medialna nagonka przed ewentualnym wyjaśnieniem i osądzeniem sprawy przez powołane do tego instytucje w naszej ocenie była działaniem nieuprawnionym.

Biorąc powyższe pod uwagę wnoszę o podpisanie stosownej umowy do dnia 26.07.2018 roku do godziny 12.00. Związane jest to bezpośrednio z tym, że do godziny 14.00 musimy zgłosić skład zawodników na mecz ligowy, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend. W przypadku odmowy podpisania umowy nie pojedziemy na mecz i wycofamy drużynę z tegorocznych rozgrywek.

Jednocześnie wyrażam sprzeciw wobec prób destabilizacji działania naszego klubu poprzez podejmowanie zakulisowych rozmów z różnymi osobami, wynikiem których ma być zmiana władz klubu. Władze klubu "Polonia Piła" działają, między innymi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku Prawo o stowarzyszeniach. Na podstawie tych przepisów zgodnie z przepisami Konstytucji i Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Międzynarodowym Paktem Praw Obywatelskich i Politycznych ingerencja Prezydenta Miasta Piły w skład naszego stowarzyszenia jest niedopuszczalna i prawem zabroniona, a tak odbieramy sygnały, które do nas docierają. Zmienić władze klubu mogą tylko jego członkowie podczas stosownego zebrania zwołanego zgodnie z przepisami prawnymi i aktualnym statutem naszego klubu. Jeszcze raz akcentuje i podkreślam, że chcę szczegółowego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem doniesienia, a jeżeli okaże się, że wystąpiły jakieś nieprawidłowości to również jako klub wyciągniemy konsekwencje wobec winnych.

Prezes KŻ Polonia Piła
Tomasz Soter"

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodnicy Get Well Toruń

Czy prezydent Piły powinien przelać Polonii środki z dotacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook.com/poloniapila

Komentarze (41):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • tarnów pany 0
  Ale mają piękny widok na zabytkowy cmentarz.
  FeciuStartGN Lublin ma lepszy stadion od GKMu bylem widzialem. Przeciez stadion przy Hallera niewiele jest lepszy od tego w Krosnie. Zadnych zielonych stolikow.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Only Retro Speedway 0
  Zero środków z miasta na żużel! Przynajmniej w jednym mieście posłuchali, ale niewłaściwych pobudek
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • LEGION STAL 0
  Napewno nie tam gdzie kibice milicyjnej bydzi.
  gryfik Nie dyskutuj z tym imbecylem , zobaczymy gdzie on bedzie jak Irek się wqrwi , weźmie zabaweczki i pokaże żużlowi srodkowy paluszek jak Morawski , Rolnicki itp... Zobaczymy ...Zobaczymy :):):)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (38)
Pokaż więcej komentarzy (41)
Pokaż więcej komentarzy (41)
Pokaż więcej komentarzy (41)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×