Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PGE IMME: 25 tys. zł wywoła emocje w finale

Michał Korościel, znany komentator żużlowy, który podczas PGE IMME w Gdańsku wcieli się po raz kolejny w rolę prezentera, uważa, że rywalizacja o 25 tys. zł nagrody za pierwsze miejsce w turnieju, wzbudzi wśród żużlowców jeszcze większą mobilizację.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Michał Korościel w trakcie spikerki Grand Prix na PGE Narodowym WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Michał Korościel w trakcie spikerki Grand Prix na PGE Narodowym.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Michał Korościel jest zdania, że w finale PGE IMME "polecą iskry". - Tym bardziej, gdy uda się do niego awansować jakiemuś żużlowcowi, który nie jest powszechnie uznawany za faworyta. Jak jest się o krok od dużej kasy, to zawsze taki fakt dodatkowo przemawia do świadomości - mówi znany radiowiec.

Tegoroczne PGE IMME rozpoczną się 5 sierpnia o 18:00, co warte podkreślenia, po zawodach żużlowcy nie będą zmuszeni do szybkiego udawania się na kolejny mecz (bywało tak przed laty, gdy PGE IMME odbywało się dzień po turniejach SGP lub w przeddzień meczów ligi szwedzkiej).

- Te zawody będą naprawdę dobre, bo skoro jedzie piętnastu najlepszych z najlepszej żużlowej ligi świata, to można oczekiwać naprawdę super emocji - podkreśla Michał Korościel. - System zawodów? Kiedyś Amerykanie wymyślili play-off i już od dawna wiadomo, że wszelkie sportowe turnieje, gdzie kibice do końca trzymani są w napięciu, mają największy sens. Sprawiedliwy wynik końcowy, czyli rozegranie dwudziestu wyścigów i zsumowanie punktów? Tak było dawniej. Dziś czasy się zmieniły i musimy liczyć się z tym, że to dodatkowa mobilizacja, gdy komuś nie powiedzie się w sesji zasadniczej, zgromadzi sześć "oczek", ale w półfinale wyzwoli z siebie wielkie pokłady energii i znajdzie się w batalii o wszystko, a tam zdarzyć może się naprawdę wiele - kończy dziennikarz.

Sędzią zawodów PGE IMME 2018 będzie Michał Sasień, komisarzem toru Jacek Woźniak, kierownikiem zawodów Andrzej Polkowski, kontrolerem motocykli Rafał Wojciechowski, spikerem Zbigniew Grygorec, a prezenterem Michał Korościel.

Pierwszy wyścig: godz. 18:00
Transmisja TV: nSport+ od godz. 17:30
Bilety: VIP 399 zł, trybuna główna 60 zł, normalne 30 zł, dzieci do 12 roku życia 15 zł, dzieci do 4 roku życia 1 zł, program 15 zł.

Bilety można nabyć za pośrednictwem Internetu pod adresem kupbilet.pl, a także speedway-shop.pl lub bezpośrednio - sklep kibicfanshop.pl w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 98, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 oraz w salonach Empik i punktach STS w całej Polsce.

Oficjalna strona internetowa zawodów: imme.speedwayekstraliga.pl

ZOBACZ WIDEO Warunki na torze w Gdańsku coraz bardziej sprzyjają walce. Będzie dużo emocji na PGE IMME?

Czy zamierzasz obejrzeć turniej PGE IMME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×