WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zmiany w Polonii pod okiem prezydenta. Będzie trzymać rękę na pulsie

Prezydent Piły, Piotr Głowski zapoznał się z kandydatami chcącymi przejąć stery w Polonii i dał im zielone światło do dalszego działania. Oficjalnie przejmie on stery w klubie 23 sierpnia, po walnym zgromadzeniu członków stowarzyszenia.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Euro Finannce Polonia Piła

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

W kuluarach mówi się, że miasto nie zamierzało w żadnym wypadku współpracować już dłużej z dotychczasowym zarządem i prezesem Tomaszem Soterem. Czarę goryczy przelała nieprawidłowo rozliczona faktura, w związku z którą sprawę zgłoszono do prokuratury. Politycy w Pile poważnie mieli zaangażować się w utworzenie nowego zarządu. Ludzie, którzy chcą przejąć stery w klubie, mają poparcie prezydenta Piotra Głowskiego.

W miniony wtorek odbyło się kolejne spotkanie w Urzędzie Miasta, w czasie którego dyskutowano o przyszłości Euro Finannce Polonii. Osoby mające zasiadać w nowym zarządzie są już przez prezydenta Piły znane. Niebawem powinny zostać ogłoszone mediom i kibicom.

Dobre relacje nowego zarządu z miastem powinny być gwarantem płynności finansowej. Miasto, tak jak dotychczas, będzie wspierać ośrodek żużlowy pod względem finansowym. Nie powinno być poza tym problemów, by Polonia miała korzystną umowę z miastem na dzierżawę stadionu.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Betard Sparty WrocławRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy podobają ci się zmiany, jakie zajdą w klubie z Piły?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (35):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Eligiusz Piotr Komarowski 0
  Szanowni Państwo w związku z Waszymi pytaniami informuję co następuje:
  Przez ostatnie 4 lata zwiększyliśmy wsparcie dla sportu z kwoty 350 tysięcy rocznie ( tyle przekazywali poprzedni starostowie i radni) do 680 tysięcy w tym roku. Jako powiat finansujemy tylko sport dzieci i młodzieży.
  Przez 4 lata moich "rządów" dołożyliśmy do sportu przeszło milion złotych. W poprzedniej kadencji skorzystało z dotacji poprzedniego starosty 41 klubów i stowarzyszeń sportowych. W obecnej już prawie 150 , głównie z Piły.
  Co do wydatków na klub Polonia Piła podaję szczegółowe dane ale podkreślam, że powiat dofinansowuje jedynie sport dzieci i młodzieży.
  Poprzednia kadencja - powiatem rządzi Platforma Obywatelska
  2011 rok - 3 000 zł
  2012 rok - 5 000 zł
  2013 rok - 4 000 zł
  2014 rok - 4 000 zł / wszystko na szkolenie /

  Aktualna kadencja za moich "rządów" w Powiecie
  2015 rok - 9 000 zł szkolenie
  2016 rok - 8 000 zł szkolenie plus turniej juniorski 8 000 zł
  2017 rok - 10 000 zł szkolenie
  2018 rok - Klub Polonia nie złożył oferty !!! choć doceniając postępy szkoleniowe młodych żużlowców chciałem zaproponować kwotę 30 tysięcy złotych.
  Nieoficjalnie mówi się, że ma to związek z tym, że klub dostał "zakaz" by nie pokazywano "Powiatu" na stadionie.

  Mam nadzieję, że nowe władze nie wystraszą się "zakazu" (wiadomo kogo) i pojawią się jednak z ofertą współpracy do czego serdecznie zapraszam.
  Moje działania na rzecz Polonii w ostatnich dniach:
  1) prywatne wsparcie finansowe dla klubu na jednej z zbiórek publicznych.
  2) zwrócenie uwagi Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej KŻ "Polonia" Piła, iż ten niezgodnie z prawem zwołał na 9 sierpnia Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze co skutkowałoby unieważnieniem wyboru nowych władz przez Krajowy Rejestr Sądowy i kolejne kłopoty dla klubu /anulowanie umów, dotacji itp/.
  Pan Przewodniczący Komisji Rewizyjnej działał jednak w dobrej wierze gdyż opierał się na nieaktualnym statucie klubu, który otrzymał jak oświadczył przy świadkach od p. Bartosza Mirowskiego z Urzędu Miasta na polecenie prezydenta Miasta Piła, który jego zdaniem wymagał od niego jak najszybszej zmiany władz. Podsumowując zachęcam klub do korzystania z moich rejestrów, posiadam zawsze aktualną dokumentację dotyczącą klubu żużlowego.

  #POLONIAnigdyniezginie

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • MACIUŚ PIŁA 0
  Drogi ten Lexus Żentkowskiego !
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kibic stali 1 1
  no korzysta 300 tys brutto z czego połowę płacimy za wynajem stadionu , który był nasz i miasto go podstępnie odebrało . na czysto z tego zostanie ponad 100 tyś
  Feldkurat Katz Po co kolejny raz piszesz nieprawdę? Stal też korzysta z miejskich dotacji.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (32)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×