Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Michał Wachowski. Ostro w lewo: Jeśli Falubaz spadnie, Dudek powinien odejść (felieton)

Jeśli Patryk Dudek zdecyduje się opuścić jesienią Falubaz, to nie powinno wylać się na niego wiadro pomyj. Swoją lojalność dla tego klubu już udowodnił. Teraz musi myśleć o swojej karierze.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Patryk Dudek

"Ostro w lewo" to cykl felietonów Michała Wachowskiego, redaktora WP SportoweFakty.

***

Podzielam zdanie Andrzeja Rusko, że zawodnicy-symbole, tacy jak Patryk Dudek czy Bartosz Zmarzlik, powinni pozostawać wierni swoim klubom. Życie to jednak nie bajka, a czasy, gdy żużlowcy jeździli przez całą karierę w jednym mieście, odeszły już w zapomnienie. Doskonale to widać na przykładzie takich zawodników jak Damian Baliński czy Adrian Miedziński, którzy koniec końców musieli się przeprowadzić. Nie sądzę, by Dudek był wyjątkiem i miał wytrwać do końca swej jazdy na żużlu w Zielonej Górze. Postawiłbym spore pieniądze na to, że zmieni pracodawcę już tej jesieni.

Jeśli jednak Patrykowi naprawdę zależy tak mocno na pozostaniu w Falubazie, to powinien uderzyć pięścią w stół. Po co? By uzmysłowić zielonogórskim działaczom, że nie zatrzymają swojego lidera, nie chcąc bić się o najwyższe cele. Koncepcja składu na sezon 2018 wyraźnie nie wypaliła, a takich zawodników jak Jason Doyle i Jarosław Hampel nie udało się zastąpić. Chcąc Patryka zatrzymać, będą musieli Patrykowi coś sensownego zaoferować. I nie mam tu na myśli tylko finansów, ale i też cel sportowy całego zespołu. Nie sądzę by Dudek został, jeśli Falubaz będzie jechał tylko o utrzymanie.

Sprawa będzie wyglądać jeszcze bardziej skomplikowanie, jeżeli drużyna Adama Skórnickiego spadnie z ligi. Pozostanie Patryka w Zielonej Górze byłoby wówczas czynem godnym pochwały, ale czy racjonalnym? Przez cały rok jeździłby w rozgrywkach zdecydowanie poniżej swojego poziomu sportowego i pewnie za mniejsze niż w tej chwili pieniądze. Jeśli zdecyduje się w takiej sytuacji zmienić otoczenie, to nikt, nawet najbardziej zagorzali kibice z Zielonej Góry, nie powinni wylewać na niego wiadra pomyj.

Sam uważam, że Dudek idealnie pasowałby do Fogo Unii Leszno. Drużynie tej przyda się nowa gwiazda, zwłaszcza, że nie wiadomo, co po sezonie zrobi Janusz Kołodziej (któremu dojdzie zresztą jazda w Grand Prix). Patryk lubi zresztą tamtejszy tor, co udowadnia przy niemal każdej możliwej okazji. Inna sprawa, że transfery do Leszna często żużlowców podbudowują. A Dudek - choć sam głośno tego na razie nie mówi - chciałby zostać pewnie w niedalekiej przyszłość Indywidualnym Mistrzem Świata.

Michał Wachowski

ZOBACZ WIDEO Do czego służy zawodnikom lewa i prawa noga?

Czy w przypadku spadku Falubazu, Dudek powinien zmienić klub?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (48):
 • Saram Zgłoś komentarz
  Bez sensu, jeśli spuści z kolegami klub do niższej ligi, to czemu miałby teraz uciekać do ligi w której sobie nie poradził? Jeśli tak będziemy robić, to nigdy kluby wchodzące do ligi
  Czytaj całość
  wyższej nie będą sobie w niej radzić, bo starzy wyjadacze powyciągają do siebie wszystkich zawodników i nowi nie będą mieli szans.
  • Zygmunt Szafrański Zgłoś komentarz
   do apatora
   • pj pl Zgłoś komentarz
    a może do Gorzowa. Blisko do domu. Tor mu pasuje. Razem z Bartkiem stworzyliby parę z którą nikt nie miał by szans
    • Gekon Zgłoś komentarz
     Podobne pierdoły to tylko Ostafiński potrafi napisać.
     • Saddam Zgłoś komentarz
      Leszno na pewno zrobiłoby bardzo dobry interes, gdyby po sezonie wymieniło przepłaconego i kompletnie nie spełniającego pokładanych w nim nadziei Hampela na Dudka. Pyta, czy Falubaz
      Czytaj całość
      spadnie. Nie jest tajemnicą, że prezes UL robi od 3 lat podejścia pod Patryka i za każdym razem Patryk wybierał Falubaz bo dom i też ekstraliga.
      • Toruniok Zgłoś komentarz
       ja można tak "świetnie" liczyć....przecież nawet dzieci wiedzą od miesiąca, że spada Tarnów, a nie Falubaz....
       • PoloniaWielka Zgłoś komentarz
        Poza tym, to ma być felieton? Ostatni prawdziwy felieton to tutaj napisał Drozd, ale zbytnio przerastał resztę .
        • Szlakowy Zgłoś komentarz
         Jedyne sensowne rozwiązanie to zamiana Walaska na Dudka po sąsiedzku :-)
         • PoloniaWielka Zgłoś komentarz
          Ostatni akapit pokazuje, czyje interesy prezentuje miernota Wachowski. A gdzie tekst o lokowaniu produktu? Wg mnie, Dudek pasowałby akurat do Torunia. Zamiast Holty. I Chris Holder powinien
          Czytaj całość
          też zmienić otoczenie. Choć na jakiś czas. Wg mnie, akurat Dudek do Leszna nie pasuje. Zwłaszcza do barona, który robi tor start i kreda. Dla Patryka, to cofanie się większe niż sezon w I lidze. Innymi klubami gdzie by pasował są Włókniarz i Sparta. Tak uważam. Na pewno nie pasuje do leszna. Inna sprawa, że Wachowski idąc za pisaniną swojego pryncypała Ostafa, już dawno zaczął się cofać. Stał się tak samo sprzedajny jak Ostaf.I tak samo tendencyjny. Bo Dudek najbardziej to pasuje do Zielonej, a tu już jakiś planowany rozbiór. Falubazowi starczy 48 punktów w ostatnim meczu i dzisiaj bonus. Sądzę, że to starczy na 6 miejsce. A za rok wybory do parlamentu, to Dowhan postara się skład wzmocnić.
          • Ferdek UL Zgłoś komentarz
           Patryk dawaj jesienią do Leszna
           • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
            Wachu i Ostaf muszą odejść. Nie na jesień. Natychmiast.
            • UNIA LESZNO DMP 2015 Zgłoś komentarz
             Patryka nie będzie w Lesznie, powiem więcej, Patryk zostanie w ZG gdyz Falubaz nie spadnie! Zaskoczeni?
             • Nowy w mieście Zgłoś komentarz
              Dudek juz od początku sezonu jeździ poniżej swojego poziomu sportowego. Podobnie zresztą jak cały Falubaz.
              Zobacz więcej komentarzy (35)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×