KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwszy sparing w Rzeszowie, pierwsze derby

Planowany na ?lany poniedziałek? sparing Marmy Polskie Folie Rzeszów z RKM Rybnik nie doszedł skutku. W zamian rzeszowscy kibice będą mogli w najbliższą sobotę, tj. 29. marca, obejrzeć mecz kontrolny swojej drużyny z rywalem zza miedzy ? Unią Tarnów. Natomiast w niedzielę rozegrane zostanie spotkanie rewanżowe na torze w Tarnowie.

Piotr Mamczur
Piotr Mamczur

Unia Tarnów zamelduje się w Rzeszowie z Januszem Kołodziejem i Alesem Drymlem na czele, którzy stanowić będą o sile małopolskiej drużyny w nadchodzących rozgrywkach. Oprócz Czecha w składzie ?Jaskółek? wystąpi jeszcze dwóch zawodników zagranicznych: Danił Iwanow i Peter Juul Larsen. Rzeszowskim kibicom zaprezentuje się także były zawodnik Polonii Bydgoszcz - Krystian Klecha. Skład uzupełnią dobrze znani z częstych występów w Rzeszowie: Marcin Rempała i Kamil Zieliński.

Marma Polskie Folie Rzeszów przystąpi do pierwszego tegorocznego meczu na własnym torze bez zawodników stanowiących o sile podkarpackiej drużyny. Obcokrajowcy Marmy mają w tym czasie obowiązki na Wyspach Brytyjskich. Gotowi do jazdy powinni być jednak inni zawodnicy, wyłączając kontuzjowanego Martina Vaculika, którzy będą rywalizować nie tylko z przeciwnikiem, ale także z kolegami o miejsce w składzie Marmy na najbliższy sezon. Rzeszowian prawdopodobnie wzmocnią wychowankowie miejscowego klubu, reprezentujący barwy innych zespołów. Brak liderów w rzeszowskiej ekipie na sobotni mecz sprawia, że wynik potyczki jest trudny do przewidzenia, co zwiększa atrakcyjność derbów.

Awizowany skład Unii Tarnów:
1. Ales Dryml
2. Krystian Klecha
3. Marcin Rempała
4. Danił Iwanow
5. Janusz Kołodziej
6. Peter Juul Larsen
7. Kamil Zieliński

Skład Marmy Polskie Folie Rzeszów nie został jeszcze ustalony.

Początek zawodów: godz. 15.00
Stadion zostanie otwarty dla publiczności o godz. 12.00.
Bilety w cenie 10 zł

Rewanż za sobotni mecz rozegrany zostanie w niedzielę 30 marca o godz. 14.00 na torze w Tarnowie.

Przed sobotnim spotkaniem w kasach biletowych będzie można zakupić karnety na sezon 2008. Będzie to ostatnia szansa na ich zakup - cena karnetu ulgowego to 175 zł, natomiast karnetu normalnego - 295 zł.

Znane są ceny biletów jakie będą obowiązywać w Rzeszowie na mecze Ekstraligi Żużlowej w rundzie zasadniczej. Wyniosą one: ulgowe - 17 zł, normalne - 28 zł.
Bilety i karnety ulgowe ważne są wyłącznie dla osób w wieku do 25 lat (data urodzenia w 1983 roku lub później) posiadających ważną legitymację szkolną lub studencką.

Pogoda na 29. marca (za onet.pl):

Przed południem 07-13
Temperatura 2 °C
Ciśnienie1016 hPa
Wiatr 8 km/h
Śnieg 0.0 mm
Deszcz 0.0 mm

Po południu 13-19
Temperatura 13 °C
Ciśnienie 1022 hPa
Wiatr 16 km/h
Śnieg 0.0 mm
Deszcz 0.0 mm

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×