KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wybrzeże może być bardziej duńskie. Kapitan namawia rodaków do jazdy w Gdańsku

Duńczycy rozkochali w sobie kibiców Wybrzeża Gdańsk. Możliwe, że klub pójdzie za ciosem. Gdańszczanie interesują się dwoma młodymi zawodnikami z tego kraju, a za jednym z nich mocno optuje kapitan drużyny z 2018 roku.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jonas Seifert-Salk WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk

W minionym sezonie w zespole Zdunek Wybrzeża Gdańsk startowało czterech zawodników z Danii. Szczególnie trzech z nich - Anders Thomsen, Mikkel Michelsen i Mikkel Bech przyciągało na trybuny kibiców i pokazywało wielką klasę na torze. Nic więc dziwnego, że gdańszczanie nadal chcą stawiać na żużlowców z Danii.

Jak udało nam się dowiedzieć, jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia z tego kraju - Jonas Seifert-Salk gdańskim kibicom pokaże się już na Memoriale Henryka Żyto. Osiemnastolatek prezentował się bardzo dobrze w swojej rodzimej lidze. Był też m.in. czwarty w Pucharze Europy U19. Zajmie on miejsce, które trzymane było dla Andersa Thomsena. Ten tego samego dnia pojedzie w Zlatej Prilbie w Pardubicach. - Niestety nie udało się przekonać organizatorów z Pardubic do rozwiązania kontraktu na turniej z Andersem. Zamiast niego zaprosiliśmy jego rodaka, który w naszej opinii może podbić polskie tory. Nie przeczę, że interesujemy się nim w kontekście przyszłych sezonów. Przeszłość pokazała, że duńscy żużlowcy pasują do naszego klubu - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes GKŻ Wybrzeże. W niedzielę, w turnieju nie pojedzie też Adrian Gała. W jego miejsce wystąpi Wiktor Kułakow.

Jeszcze młodszy od Seiferta-Salka jest Jonas Knudsen, niedawny mistrz świata w klasie 250 cc, a prywatnie dobry kolega Mikkela Becha. Właśnie kapitan Zdunek Wybrzeża mocno optuje za ściągnięciem do gdańska tego żużlowca. - Jonas to bardzo dobry młody chłopak, z którym znamy się od lat. Zawsze był dla mnie jak młodszy brat - powiedział Bech.

Starszy kolega z reprezentacji wierzy w swojego kolegę. - Myślę, że ma on szansę zrobić wielką karierę. Pamiętajmy jednak, że ma dopiero 17 lat i jest na takim etapie życia, że jeszcze dużo może się u niego zdarzyć, również w jego mentalności. Od głowy zależy w tym okresie. Ja staram się każdego dnia naprowadzić go na odpowiednią ścieżkę. Zdarza się też, że pomagam mu podczas zawodów, ze sprzętem i z wszystkim z czym tylko mogę - stwierdził zawodnik Zdunek Wybrzeża.

Jak dowiedzieliśmy się od działaczy gdańskiego klubu, istnieje szansa że Jonas Knudsen wystąpi w Memoriale Henryka Żyto. Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie. Niewykluczone są też rozmowy o kilkuletnim kontrakcie. - Bardzo bym chciał, byśmy jeździli w tych samych klubach. Według mnie również dla dobra Wybrzeża byłoby dobrze, gdyby klub miał z nim stały kontakt. Pomogłoby to wszystkim stronom - podsumował Duńczyk.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po gorzowsku

Czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk powinno postawić na Duńczyków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×