KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Włókniarz i Get Well nie prowadzą zimnej wojny. "Relacje są wzorowe"

Nie ma niesnasek i konfliktów między klubami z Częstochowy i Torunia. Ostatnie ruchy transferowe mogłyby wskazywać, że ośrodki te obrały sobie za punkt honoru, aby wzajemnie sobie dopiec, jednak i we Włókniarzu, i w Get Well się z tego śmieją.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Get Well - Włókniarz Fredrik Lindgren i Niels Kristian Iversen WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Get Well - Włókniarz. Fredrik Lindgren i Niels Kristian Iversen
Rok temu byliśmy świadkami sensacyjnej wymiany. Rune Holta, guru dla wielu kibiców częstochowskiego Włókniarza po znakomitym sezonie przeniósł się do Get Well Toruń, natomiast stamtąd właśnie do Częstochowy przywędrował Adrian Miedziński, który dotąd nigdy w życiu nie zmienił klubu w Polsce. Teraz forBET Włókniarz wyciągnął z Torunia Pawła Przedpełskiego i przekonał Jakuba Miśkowiaka, młodzieżowca, którego Get Well widział w swoich szeregach.

W jednym i drugim klubie przekonują, że ruchami transferowymi nie robią sobie na złość. W Toruniu nie mają problemów z tym, że dwóch zawodników, których chcieli w różnych momentach negocjacji, sprzątnął im Włókniarz. W postępowaniu częstochowian nie dostrzegli nieczystych zagrań.

- Nie ma między nami konfliktu - komentuje z kolei druga strona, czyli Michał Świącik, prezes Włókniarza. - Od 2-3 lat relacje między zarządami klubów z Częstochowy i Torunia są wzorowe. Prywatnie mam bardzo dobre relacje z Adamem Krużyńskim. Oby między wszystkimi klubami były takie stosunki jak między nami - podkreśla.

Przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy dochodzi do transferów na linii klubów z Częstochowy i Torunia. Wskazuje, że w przeszłości Ryan Sullivan opuszczał toruński Apator na rzecz Włókniarza, by po sześciu latach zdecydować się na powrót. Również Jacek Gajewski był menedżerem zarówno w Toruniu, jak i Częstochowie.

- Po prostu taki jest rynek i nie ma w tym żadnych podtekstów - komentuje Świącik. - W trakcie rozmów kontraktowych zawodnicy mają wolną wolę i mogą pytać o możliwości angażu w każdym klubie. Ostatnio rozbawiła mnie sugestia, że chcieliśmy podkupić Rune Holtę. Nic takiego nie miało miejsca, co zresztą w humorystyczny sposób skomentowałem na Facebooku - dodaje.

ZOBACZ WIDEO Get Well mierzy w złoty medal. W składzie kosmetyczne zmiany
Kto twoim zdaniem będzie wyżej w tabeli PGE Ekstraligi w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (23)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×