WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dobrucki realnym kandydatem na trenera ROW-u, czy tylko straszakiem na Ślączkę?

Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u, chce kompletnie zmienić filozofię prowadzenia klubu i zespołu. Do tego potrzebny jest mu trener z prawdziwego zdarzenia. Na giełdzie jest już nie tylko Janusz Ślączka, ale i Rafał Dobrucki.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Mariusz Krupa / Rafał Dobrucki, Patryk Wojdyło, Wojciech Jankowski. Zaplecze kadry juniorów.

Kilka dni temu Janusz Ślączka wydawał się murowanym kandydatem do objęcia funkcji trenera ROW-u Rybnik. Dobrze poinformowani twierdzą jednak, że w rozmowach szkoleniowca z prezesem Krzysztofem Mrozkiem doszło do małego zgrzytu i już nic nie jest takie pewne.

Dla Ślączki ROW nie jest jedyną opcją, bo ponoć kuszą go też Wilki Krosno. Z drugiej strony prezes Mrozek nie jest człowiekiem, który zwykł godzić się na wszystkie warunki drugiej strony. To są dwa powody, które mogą uniemożliwić związanie się Ślączki z ROW-em. Zresztą rybniczanie mają już sondować rynek w poszukiwaniu innych kandydatów. Jest mowa o Rafale Dobruckim, który ostatnie dwa lata spędził w Betard Sparcie Wrocław, ale kilka tygodni temu zdecydował się na zamknięcie tego rozdziału.

Dobrucki pytany przez nas o ROW przyznaje, że kontakt był, ale tuż po sezonie, więc trudno mówić o jakichś mocno zaangażowanych rozmowach i o tym, że miałby być opcją dla Ślączki. Mrozek, kiedy zagadujemy go o tematy trenerskie, nie chce z kolei powiedzieć niczego konkretnego. Tylko się śmieje, gdy przytaczamy mu historię, jakoby miał się poróżnić ze Ślączką.

Ciężko powiedzieć, czy Dobrucki jest realnym kandydatem na trenera ROW-u (on sam mówił niedawno, że w 2019 roku chce się skupić na reprezentacji juniorów), czy tylko straszakiem na Ślączkę. Mrozek ma łeb na karku i potrafi pewne rzeczy sprytnie rozgrywać, tak by klub miał z tego korzyści. Nie można więc wykluczyć, że tu też mamy pewnego rodzaju grę.

Pewne jest tylko to, że drużyna ma mieć trenera z prawdziwego zdarzenia. Antoni Skupień nim nie był (zresztą nikt tego od niego nie oczekiwał), bo też koncentrował się na pracy z młodzieżą. Z kolei dotychczasowy menedżer Jarosław Dymek w kilku sytuacjach miał zawieść. W spornych sytuacjach, gdy trzeba było pokłócić się z sędzią lub osobami funkcyjnymi, zwykle chował głowę w piasek. Mrozek wolałby mieć bulteriera.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Kto jest lepszym kandydatem na trenera ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Kacperek 0
  Mrozek - chłopie tylko nie Ślączka ta mameja nie może trafić palcem do własnej dupy a co dopiero mówić o tym by miał trafić ze swoimi " mądrościami " do takich zawodników jak Woryna czy Bewley , on czasami nie wie jak się nazywa a co dopiero mówić o tym by u ciebie robił za bulteriera jak on się psów boi co ? Najlepiej powieś mu tabliczkę z jego adresem domowym na szyi i niech drze sandały do budy o pardon - do domciu do Rzeszowa który to Rzeszów jest jego hm ? rodzinnym miastem ale nawet tam go nie chcą bo ich spuścił do drugiej ligi i zwiał jak szczur niedomyty .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • .K.S.R.O.W. 0
  Za mało funkcji mu przypisujesz :))
  getwellfan Dla Mrozka najlepiej będzie jak zostaniem prezesem-menedżerem.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RECON_1 0
  Najwyżej Dobrucki w Rybniku będzie swoim nazwiskiem firmowal zabawy kogoś innego z tylnego fotela.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×