Żużel na lodzie: Udane otwarcie Wojciecha Lisieckiego. Był drugi w Freital

24 listopada w niemieckim Freital zainaugurowana została 7. edycja cyklu Drift on Ice. W zawodach najlepszy był Ronny Weis, a podium uzupełnili Wojciech Lisiecki oraz Siergiej Małyszew.

Mateusz Kozanecki
wyścig na gali lodowej WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: wyścig na gali lodowej
Podobnie jak w poprzednich latach w poszczególnych zawodach bierze udział dziewięciu zawodników, natomiast w wyścigu pod taśmą ustawia się trójka z nich. Zwycięzca biegu otrzymuje dwa punkty, zdobywca drugiego miejsca - jeden, a ostatni nie powiększa swojego dorobku.

Na lodowisku w Freital najlepszy był Ronny Weis. Na drugim stopniu podium stanął Wojciech Lisiecki. Warto dodać, że w zmaganiach udział wziął także jego ojciec - Romuald. Z dorobkiem jednego punktu zajął ósme miejsce.

Tegoroczna edycja Drift on Ice składać się będzie z sześciu rund. Kolejna z nich odbędzie się 5 stycznia 2019 roku w Pfaffenhofen. Swój udział potwierdził aktualny mistrz świata na długim torze, Martin Smolinski.