WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zwiększenie limitów finansowych w Nice 1.LŻ i 2.LŻ zmniejszy szarą strefę

Po doświadczeniach z prezesem Stali Rzeszów Ireneuszem Nawrockim, PZM może zwiększyć limity finansowe dla pierwszej i drugiej ligi. - To byłby świetny ruch, bo duża część kasy z szarej strefy przeszłaby do normalnego obiegu - mówi Adam Krużyński.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Stal - Polonia.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

W kuluarach mówi się, że doświadczenia z Ireneuszem Nawrockim (firma prezesa Stali Rzeszów nie zapłaciła zawodnikom pieniędzy z umów sponsorskich) zmuszą PZM do nowych rozwiązań finansowych. Chodzi o podniesienie limitów finansowych.

Obecnie mamy 60 tys. zł za podpis i 1100 zł za punkt w Nice 1.LŻ oraz 20 tys. zł za podpis i 650 zł za punkt w 2. Lidze Żużlowej. Nie jest jednak tajemnicą, że drugie tyle płaci się pod stołem w formie umów sponsorskich. Jest pomysł, by obecnie obowiązujące stawki przemnożyć przez dwa, a równocześnie zlikwidować kontrakty reklamowe. Zwłaszcza, że nie są one objęte procesem licencyjnym. Nowe rozwiązanie miałoby być przyjazne dla zawodników. Nie byłoby takiej sytuacji, jaką mamy obecnie, że Stal ma długi sponsorskie wobec żużlowców, a ci nie mogą z tym nic zrobić.

- Żadne rozwiązanie nie zlikwiduje kontraktów reklamowych - uważa Adam Krużyński z Nice, firmy będącej sponsorem tytularnym pierwszej ligi. - Zawodnicy medialni, czy popularni na lokalnym podwórku dalej będą je podpisywać. Natomiast jestem jak najbardziej za zniesieniem limitów, bo one tworzą pewną fikcję. Jeśli podniesiemy limity finansowe, to automatycznie duża część pieniędzy z szarej strefy przejdzie do normalnego obiegu i będzie podpadać pod proces licencyjny.

- Zasadniczo umowy reklamowe, to ryzyko wyłącznie po stronie zawodnika - ocenia Krużyński. - Przykład Stali pokazuje to najlepiej, choć nie można mówić, że to jedyny taki klub. Są też inne. Wielu zawodników stało się niewolnikami klubów właśnie z racji niezrealizowanych umów marketingowych. Gdyby więc w PZM zdecydowano się na przeniesienie kasy do kontrolowanej strefy, to jestem jak najbardziej za. Z tego sportu powinno się eliminować brudną część żużla, a to rozwiązanie pozwoli to zrobić.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Czy zwiększenie limitów finansowych zlikwiduje problem dodatkowych umów reklamowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (26):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • konwicjusz 0
  Żużlowiec ma zarobić 40.000? :12 miesięcy = 3300 na miesiąc? . Przy narazaniu zdrowia i życia.
  To sa śmieszne pieniądze jakie już się bez problemu w Polsce zarabia.Rozumiem że oni ten sport kochają tak więc ukłony dla tych którzy jadą pod 10pkt jestem pełen podziwu, bo chyba jeżdżą dla przyjemności. Przecież oni nic więcej nie potrafią i według mnie mieliby zarobić tyle aby mieć godne życie i odłożyć na starość za tych parę lat kariery.
  Kopacz 3 ligi piłki co sieprzewraca od powiewu wiatru zarabia więcej gdzie tu sprawiedliwosc....
  intro 2 liga 10 meczy po 10 punktów 85 000 BRUTTO paliwo, zus, vat, mechanik, sprzęt zostaje ile? 20 000??Niech pomnożą to X2 i gitarra
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • intro 0
  2 liga
  10 meczy po 10 punktów
  85 000 BRUTTO
  paliwo, zus, vat, mechanik, sprzęt
  zostaje ile? 20 000??

  Niech pomnożą to X2 i gitarra

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RECON_1 0
  Nie oszukujmy się ale pomnozenie stawek nawet przez trzy nie zlikwiduje pieniedzy spod stołu, zawsze znajdzie się ktoś kto w ten sposób skusi zawodnika a i zawodnik nie odmówi sobie finansów extra.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (23)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×