Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Prezesi jednak zostają w parku maszyn. Zostaną wyrzuceni dopiero w 2020 roku

W sezonie 2019 miał wejść w życie przepis zakazujący prezesom klubów wstępu do parku maszyn. Ostatecznie regulacja zostanie wprowadzona od 2020 roku. Ekstraliga Żużlowa potrzebuje więcej czasu na stworzenie odpowiednich przepisów.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Józef Dworakowski i Władysław Komarnicki WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Józef Dworakowski i Władysław Komarnicki

Ekstraliga Żużlowa o zakazie wstępu prezesów klubów do parku maszyn w trakcie meczu dyskutowała już przed startem minionych rozgrywek. Regulacja miała się pojawić w regulaminie na sezon 2019. Ostatecznie nie zostanie wprowadzona. Spółka zarządzająca rozgrywkami tłumaczy, że są pewne wątpliwości zgłaszane przez działaczy i faktycznie potrzeba więcej czasu na ubranie tego wszystkiego w stosowne zapisy.

Zakaz wstępu dla prezesów chciano wprowadzić z racji tego, że pojawiały się głosy, iż szefowie klubów kręcą się w parku maszyn, wywierając niepotrzebną presję na zawodników i trenerów. Mówiło się, że dochodzi do wielu niepotrzebnych scen, które na dokładkę wyłapują telewizyjne kamery. Poza wszystkim takie naciski mogą się przełożyć na niebezpieczne sytuacje na torze.

Odłożenie wprowadzenie regulacji w czasie jest spowodowane tym, że prezes (względnie jakaś osoba z zarządu) jest potrzebny w parku maszyn, jako przedstawiciel klubu będącego organizatorem imprezy masowej. Prezes personalnie odpowiada za sprawny przebieg. Gdyby dajmy na to, coś złego stało się w parku maszyn, to ma prawo tam być.

PGE Ekstraliga nie chce wylewać dziecka z kąpielą i robić pewnych rzeczy na wariackich papierach. Jej władze dają więc sobie jeszcze rok na wprowadzenie takich zapisów, które z jednej strony sprawiłby, że działacze nie będą się mieszać w kompetencje trenerów i przeszkadzać żużlowcom, ale z drugiej pozwolą im wypełniać obowiązki organizatora imprezy masowej.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakujeTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Ekstraliga dobrze zrobiła przesuwając wprowadzenie regulacji z wyrzuceniem prezesów o rok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  I nagle się okaże że któryś z prezesów jest jednocześnie np mechanikiem u któregoś że swoich raiderow:)
  • yes Zgłoś komentarz
   Przez rok będą myśleli... Żeby nie zapomnieli, że chcą myśleć o innych rzeczach - na przykład o karach za szkolenia.
   • Dariusz Osrawszystkich Zgłoś komentarz
    Panowie Prezesi macie większość , nie dajcie się dymać...
    • Saddam Zgłoś komentarz
     Czyli prezes Mrozek od 2020-go będzie wiceprezesem i wciąż będzie w parkingu. Socjalizm pełną gębą. Heroiczna walka z problemami nieznanymi w kapitalistycznym świecie.
     • zulew Zgłoś komentarz
      Szykuje się od 2020 idiotyzm. Niestety, kolejny. Potem może zakaz wstępu kibiców na stadion.
      • quer Zgłoś komentarz
       Poczekaja az Mrozek wejdzie do EL. Glupio Rusko wywalac z parku jak tam nie maja nic do gadania. Moze by tak TV na trybuny a przed i po zawodach na chwile ich wpuscic, zamiast zawodnikow
       Czytaj całość
       stresowac w czasie zawodow. I tak nic nie wolno im powiedziec bo zaraz kary leca.
       • kibic1212 Zgłoś komentarz
        PGE Ekstraliga od lat działa na niekorzyść dyscypliny mając na względzie tylko wpływy do swojej kasy na potrzeby swoich pensji... to kolejny debilny przepis.
        • thyrtvyska Zgłoś komentarz
         no tak, Rusko nie pozwolił i przepisu nie wprowadzili, bo kto będzie Śledziem sterował w parkingu ? leśne dziadki się kompromitują, kolejny rok będą wywalenie prezesów na trybuny w
         Czytaj całość
         zapisy ubierać, bo wiadomo kto rządzi polskim żużlem z tylnego fotela, panu Rusce trzeba dać duużo czasu na wyjście z parkingu, bo on bardzo wolno chodzi, a najchętniej widziałby to tak: Śledź na trybunach - Rusko w parkingu...
         • sandacz Zgłoś komentarz
          Ja jako prezes bym wyjeb*l TV i pseudo dzienikarzow z mojego parkingu maszyn....
          • Zawsze My Zgłoś komentarz
           park maszyn jest bardziej prezesa klubu czy EE?...to nie przepisy powinny zabraniać temu czy owemu prezesowi wchodzić do własnego parku maszyn, a... zdrowy rozsądek...tak jak zdrowy
           Czytaj całość
           rozsądek temu czy owemu podpowiada...nie pij bo po pijaku rozrabiasz...są nawet tacy co pić przestają...
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×