KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiany w lodowym ściganiu. FIM zmienia DMŚ w Ice Speedway of Nations

Od 2018 roku żużlowy Drużynowy Puchar Świata został zastąpiony przez Speedway of Nations. Na podobny ruch FIM zdecydował się także w przypadku ice speedwaya. Zmiany wejdą w życie już w lutym.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Nikołaj Krasnikow Materiały prasowe / Na zdjęciu: Nikołaj Krasnikow

Drużynowe Mistrzostwa Świata w ice speedwayu rozgrywane są od 1979 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Kaliningradzie i zakończyła zwycięstwem reprezentacji Związku Radzieckiego, podium uzupełniły drużyny Czechosłowacji i RFN.

Do tej pory przeprowadzono 40. edycji DMŚ. Aż 36 razy zawody zakończyły się wygraną Rosji (wcześniej ZSRR i WNP). Trzy złote medale mają w swoim dorobku zawodnicy reprezentacji Szwecji (1985, 1995 i 2002), a raz po tytuł sięgnęła RFN (1983).

Od kolejnej edycji zawody rozgrywane będą pod nazwą Ice Speedway of Nations, wzorem żużla klasycznego. W przypadku lodowej odmiany tej dyscypliny zmiany obejmą jedynie nazewnictwo. Zawody w dalszym ciągu rozgrywane będą na zasadach dwudniowego turnieju par.

Do rywalizacji przystąpi siedem zespołów. Do obsady dołączyła reprezentacja Kazachstanu, która ma w swoim dorobku dwa brązowe medale mistrzostw (1995-1996). Dodajmy, że sędzią tegorocznego ISoN będzie Wojciech Grodzki.

Premierowa edycja Ice Speedway of Nations odbędzie się w dniach 16-17 lutego 2019 na Stadionie im. Anatolija Stiepanowa w Togliatti - tym samym, na którym w sezonie letnim rozgrywane są zawody w klasycznym żużlu.

Obsada Ice Speedway of Nations 2019:
Niemcy - nr 1,2,15
Austria - nr 3,4,16
Szwecja - nr 5,6,17
Finlandia - nr 7,8,18
Kazachstan - nr 9,10,19
Rosja - nr 11,12,20
Czechy - nr 13,14,21

ZOBACZ WIDEO Tai Woffinden: Na PGE Narodowym najlepsza atmosfera i pełne trybuny

Jak oceniasz decyzję FIM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
FIM
Komentarze (3)
 • Paweł Toruń Zgłoś komentarz
  Totalna głupota FIM zatacza coraz szersze kręgi, dociera na północne rejony kontynentu. Niszczenie historii, a w klasycznym speedwayu stworzenie totalnego bałaganu, w którym nikt się nie
  Czytaj całość
  orientuje. Do dziś nie wiadomo czy Rosja w 2018 zdobyła DMŚ czy MŚP! Co to znaczy mistrz DMŚ/MŚP?! Chęć marketingowego zaistnienia skutkująca totalną katastrofą, przede wszystkim w zakresie historycznej spuścizny dyscypliny.
  • Marta Żmuda-Trzebiatowska Zgłoś komentarz
   Dobra? Zmiana nazwy dla samej zmiany przez co pozbawia się historii. Nie wiem po co to.
   • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
    dobra zmiana marketingowa, ujednolicenie nazw. Teraz powinien kazdy zrozumiec ze ta nazwa oznacza po ludzku DMŚ/MŚP. Kazachstan brawo zobaczymy co zrobi. Historyczna sytuacja, pierwszy raz w
    Czytaj całość
    tym samym miejscu beda i DMS Zimowe i DMS Letnie.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×