Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Właściciel Stali Rzeszów spotkał się z prezesem PZM. Prosił o kolejną szansę

Ireneusz Nawrocki, prezes Stali rozmawiał z Michałem Sikorą, prezesem PZM o możliwości ponownego otwarcia procesu licencyjnego dla żużlowej spółki z Rzeszowa. Usłyszał, że jeśli spłaci długi i wyśle wniosek, to związek się nad tym pochyli.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kolejarz Opole - Stal Rzeszów WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Kolejarz Opole - Stal Rzeszów

Stal Rzeszów straciła licencję na starty w Nice 1.LŻ za długi. W grudniu 2018 roku zarówno Zespół ds. Licencji, jak i Prezydium Zarządu Głównego PZM odrzuciły wniosek Stali. 11 stycznia klub zgłosił się do konkursu na dziką kartę, ale dostał kolejną odmowę. W związku usłyszeliśmy, że prezes Ireneusz Nawrocki przedstawił gwarancje finansowe z lipnych firm, a poza tym nie spłacił ani grosza z sięgającego 1,8 miliona złotych długu (kwota nie zawiera dodatkowych umów sponsorskich z zawodnikami). Teraz Nawrocki ponownie puka do drzwi.

Prezes Stali poprosił szefa związku o spotkanie, by poprosić go o ponowne otwarcie procesu licencyjnego dla żużlowej spółki z Rzeszowa. Nawrocki powiedział prezesowi PZM Michałowi Sikorze, że on chętnie do tego przystąpi i teraz już na pewno spełni wszystkie warunki. Szef Stali stwierdził, że w przeszłości miały już być podobne przypadki, dlatego on też chciałby dostać szansę. Prezes Sikora usłyszał też przeprosiny za wszystkie popełnione przez Nawrockiego błędy.

Prezes PZM niczego Nawrockiemu nie obiecał. Powiedział mu jedynie, że trudno orzec, jaki jest stan prawny. Zaznaczył, że Stal zawsze może napisać wniosek o ponowne otwarcie procesu licencyjnego. Jak już wpłynie on do związku, to prezydium się nad nim pochyli i podejmie decyzję.

Warto dodać, że prezes Sikora na spotkaniu z Nawrockim pojawił się w towarzystwie wiceprezesa Arkadiusza Sąsary. Z naszych informacji wynika, że to rozwiązanie wzięło się, stąd, iż w związku mają do Nawrockiego ograniczone zaufanie. Nie brak zresztą w PZM głosów, że prezesa Stali trzeba się pozbyć z żużla raz na zawsze, bo są z nim same kłopoty.

Prezes Sikora nie mógł odmówić Nawrockiemu spotkania, ale od innego wysoko postawionego działacza PZM słyszymy, że to nie ma sensu, bo cała Stal to obecnie jeden wielki znak zapytania. Nie wiadomo, skąd pochodzą pieniądze na finansowanie klubu. Nie ma też gwarancji stałego dopływu gotówki, więc nawet jeśli zostaną spłacone najpilniejsze długi, to co dalej?

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Czy PZM powinien przystać na prośbę prezesa Stali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (69):

Zobacz więcej komentarzy (56)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×