KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Niespodzianki nie było. Hans Nielsen wybrany przez kibiców legendą Polonii Piła

Trwa akcja kibiców - #PoloniaToMy - razem możemy więcej. Początkowo opierała się ona głównie na zbiórce pieniędzy, ale z czasem ewoluowała. Ostatnio fani wybrali legendę klubu.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Tomasz Lorek i Hans Nielsen PAP / Na zdjęciu: Tomasz Lorek i Hans Nielsen

Akcja zapoczątkowana przez Sebastiana Jankuna i Wojciecha Dróżdża od początku zaprojektowana była w oparciu o portal zrzutka.pl, z pomocą którego wspomniana dwójka zaprasza innych kibiców do działania i chce zebrać wraz z nimi określoną sumę pieniędzy, która przed startem rozgrywek zaspokoi jedną z potrzeb, jakie zostaną zgłoszone przez działaczy pilskiej Polonii. Miała być zwykła zbiórka pieniędzy, ale na przestrzeni ostatnich tygodni akcja nie tyle wymyka się spod kontroli, co zdecydowanie ewoluuje.

Inicjatorzy zbiórki na swojej Facebook'owej stronie - #PoloniaToMy - razem możemy więcej - zorganizowali ankietę i poprosili kibiców, aby wybrali byłego lub obecnego zawodnika klubu z Piły, który zasłużył na miano legendy Polonii Piła. Przez kilkanaście dni kibice oddawali głosy i wybrali tego szczególnego zawodnika w historii klubu żużlowego z grodu Staszica. Zaskoczenia nie było. Ponad połowa głosów została oddana na Hansa Nielsena, który w sezonie 1999 poprowadził pilan do jedynego jak dotąd DMP. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Okupski, który był wieloletnim kapitanem Polonii, a przez kibiców nazywany był... majorem drużyny. Najniższy stopień podium przypadł nierozerwalnie kojarzonemu z Polonią Rafałowi Dobruckiemu.
Głosowanie już się zakończyło, ale dało bieg nowym, wcześniej nieplanowanym działaniom w ramach akcji #PoloniaToMy - razem możemy więcej. Inicjatorzy akcji wraz z dwoma darczyńcami - Remigiuszem Kają i Maciejem Wittem, sfinansowali produkcję specjalnych, okolicznościowych koszulek.
Takie koszulki trafią nie tylko do Hansa Nielsena, Krzysztofa Okupskiego i Rafała Dobruckiego, ale i do czwartego w ankiecie Jarosława Hampela i zawodnika, który dotąd tylko jeden sezon startował w barwach Polonii Piła, ale zostając w klubie na kolejny sezon, mimo że ten znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i spadł do najniższej ligi, złamał wszelkie zasady i na wieczność zapisał się w kartach historii pilskiego klubu. Mowa oczywiście o Tomasie H. Jonassonie.

Wzór koszulek spodobał się kibicom tak bardzo, że pomysłodawcy akcji #PoloniaToMy - razem możemy więcej, po sugestii jednego z kibiców, dokonali drobnej modyfikacji projektu koszulki i przygotowali coś specjalnego - koszulkę od kibiców dla kibiców. Obecnie trwa przyjmowanie zamówień na kibicowskie koszulki, które produkowane będą pod koniec stycznia. Część pieniędzy ze sprzedaży trafi na konto akcji #PoloniaToMy - razem możemy więcej, która prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

ZOBACZ WIDEO Patryk Dudek nie zamierza słuchać Witkowskiego. Ojciec jest mu potrzebny
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×