KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Będzie kolejna edycja Kaczmarek Electric Speedway Cup. Cztery rundy zaplanowane

Sporym zainteresowaniem cieszył się w poprzednim sezonie cykl Kaczmarek Electric Speedway Cup. Kolejna edycja odbędzie się również w tym roku. Na tę chwilę w terminarzu znajdują się cztery imprezy.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Uczestnicy KESC w Toruniu WP SportoweFakty / Uczestnicy KESC w Toruniu
Kaczmarek Electric Speedway Cup to cykl eventów żużlowych przeznaczonych dla amatorów. W poprzednim sezonie odbyło się dziewięć takich imprez, w tym dwie zagraniczne - w Libercu oraz Berlinie. Rywalizację zwieńczył plebiscyt Złote Zębatki, rozstrzygnięty przy okazji II Balu Żużlowców-Amatorów w Rzgowie.

Wiadomo już, że projekt będzie kontynuowany. Doszło jednak do kilku zmian regulaminowych. Od 2019 roku uczestnicy podzieleni zostaną nie na dwie, a na trzy grupy - Gold, Silver i Bronze - w zależności od prezentowanych umiejętności. Ma to jeszcze bardziej wyrównać rywalizację. Nowością jest także wprowadzenie grupy Platinum, w której ścigać się będą mogli byli zawodnicy, a także amatorzy prezentujący odpowiednio wysoki poziom jazdy.

Czytaj więcej: Polscy amatorzy z dwudniowymi zawodami w Czechach. W Pardubicach pojadą w sześciu spod taśmy

Na tę chwilę zaplanowane zostały cztery rundy Kaczmarek Electric Speedway Cup. Jak informowaliśmy wcześniej, w dniach 26-27 lipca przeprowadzone zostaną zawody w Pardubicach i Libercu. Po raz pierwszy w historii amatorzy będą jeździć w sześciu spod taśmy.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Tomek Gollob budzi się do życia

Na początku tygodnia ogłoszono daty dwóch kolejnych eventów. 4 maja zawodnicy rywalizować będą na torze w Gnieźnie, gdzie odbędzie się mecz Północ - Południe. - W każdym zespole znajdzie się 12 zawodników, po 4 z każdej grupy. Dziękujemy działaczom GTM Start Gniezno za pomoc w organizacji imprezy - powiedział Błażej Skrzeszewski, prezes AKŻ Waleczne Orły Gniezno.

Czytaj także: Duże zmiany w Speedway of Nations. Polacy mogą tylko zyskać

29 czerwca z kolei przeprowadzone zostaną zawody w Ostrowie. Tym razem rywalizacja będzie miała charakter turnieju indywidualnego. - W ostatnich sezonach chętnie organizowaliśmy zawody drużynowe, teraz jednak wracamy do rywalizacji indywidualnej. Już teraz możemy powiedzieć, że w Ostrowie ścigać się będzie również grupa Platinum - przekazał Cezary Kozanecki. Tę imprezę wspólnie zorganizują AKŻ Speedway Ostrów oraz Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Według wstępnych ustaleń cykl ma się składać z przynajmniej ośmiu imprez. Szczegółowy terminarz jest wciąż ustalany i zaprezentowany zostanie w najbliższych tygodniach.

Czy interesujesz się żużlem amatorskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×