Bratobójczy pojedynek w Memoriale Jancarza. Artiom Łaguta kolejnym uczestnikiem

31 marca w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się XVI Memoriał Edwarda Jancarza. Jedenastym uczestnikiem turnieju został Artiom Łaguta.

Michał Mielnik
Grigorij i Artiom Łagutowie WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Grigorij i Artiom Łagutowie
Dla 28-letniego zawodnika będzie to debiut w Memoriale Edwarda Jancarza. Turniej został reaktywowany w 2016 roku i od tego czasu Rosjanin nie miał okazji, aby pokazać się gorzowskim kibicom.

W tegorocznej edycji memoriału na torze w Gorzowie zobaczymy bratobójczy pojedynek. Jako drugi do turnieju dołączył starszy brat Artioma - Grigorij Łaguta, który powraca do ścigania po niespełna dwuletniej karencji. Oprócz wspomnianych braci na liście startowej znaleźli się jeszcze Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek, Jason Doyle, Emil Sajfutdinow, Niels Kristian Iversen, Antonio Lindbaeck, Szymon Woźniak oraz Nicki Pedersen.

W ubiegłym roku podczas XV edycji memoriału zwyciężył Bartosz Zmarzlik, który przerwał passę zwycięstw Patryka Dudka. Z kolei wychowanek Falubazu Zielona Góra w tych zawodach uplasował się na drugiej pozycji. Podium uzupełnił Szymon Woźniak.