Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Cegielski. Podaj Cegłę: Stal Rzeszów z licencją? Tylko po rozliczeniu za jazdę Jędrzejaka (felieton)

Prezes Stali powinien stanąć na głowie, żeby spłacić Tomka Jędrzejaka, bo to sprawa honorowa. Zawodnik poświęcił zdrowie i życie, więc to oczywiste. Skoro zapłaty nie ma, to powrót do rozmowy o licencji dla klubu uważam za bezzasadny.

Krzysztof Cegielski
Krzysztof Cegielski
Tomasz Jędrzejak i Krzysztof Cegielski Spotkanie na meczu Sparty WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Tomasz Jędrzejak i Krzysztof Cegielski. Spotkanie na meczu Sparty.
Podaj Cegłę, to cykl felietonów Krzysztofa Cegielskiego, eksperta nSport+, byłego żużlowca, prezesa stowarzyszenia zawodników Metanol.

***
Czytam, że prezes Stali Rzeszów spotkał się z prezesem PZM, że zabiega o ponowne otwarcie procesu licencyjnego dla jego klubu. Według mnie cała ta dyskusja powinna być definitywnie przecięta i zakończona. Sprawa jest jasna i klarowna. Nie ma rozliczenia dla Tomasza Jędrzejaka, nie ma szans na żadną licencję.

Wspomagałem małżonkę Tomka, Karolinę w sprawie płatności, więc znam wiele szczegółów. Nie czas jednak, by o tym pisać, bo nawet nie o to chodzi. Chodzi natomiast o zasady. Można było nie zapłacić wielu innym zawodnikom. Mógłbym to rozumieć, choć nie powinno mieć miejsca. W tym przypadku prezes Nawrocki nie odróżniałby się za bardzo w stosunku do innych. Jednak z małżonką zawodnika, który poświęcił życie, należało się rozliczyć natychmiast.

ZOBACZ WIDEO Majewski: Tomek Gollob budzi się do życia
Czytaj także: Łaguta: Prezes ROW-u chciał, żebym jeździł za darmo

Nie ma co nawet rozważać tematu drugiej szansy dla Stali. Dla mnie takie nie inne rozwiązanie sprawy Tomka jest dyskwalifikujące dla działacza. To jest zachowanie przekreślające możliwość dalszego funkcjonowania w sporcie żużlowym. Na miejscu prezesa Nawrockiego stanąłbym na głowie, sprzedał, co się da, byle tylko rozliczyć, chociaż tego jednego, jedynego zawodnika.

Mówię tak zdecydowanie, bo mnie uczestniczenie w sprawie zaległych płatności Tomka kosztowało wiele emocji i wysiłku. Nie zamierzam nawet publicznie próbować określać, jak bardzo to wpłynęło na Karolinę Jędrzejak. Tych przepychanek z prezesem Nawrockim w ogóle nie powinno być. Dzień po śmierci Tomka powinno być wszystko rozliczone co do złotówki. Tak się nie stało, więc jak w ogóle możemy gadać o jakiejś licencji dla Stali.

Apeluję do prezesa Nawrockiego, że jeśli ma choć trochę honoru, to niech rozliczy to, co powinno zostać już dawno zapłacone. Niech zrobi to w ratach, czy jakkolwiek inaczej, ale niech to zamknie. To jest coś więcej niż dług, to sprawa honoru. Poważne potraktowanie należy się Tomkowi i jego żonie.

Tak na marginesie, to sytuacja na rynku wciąż jest taka, że gdyby jednak Stal spłaciła długi, to wciąż miałaby szansę zbudować naprawdę mocny zespół. Greg Hancock czeka, a gdyby była licencja to pewnie kilku innych też by się znalazło. Zwłaszcza że zawodnicy mają krótką pamięć. W ostatnim oknie transferowym doradzałem Bartłomiejowi Kowalskiemu, żeby Stal brał pod uwagę, jako ostatnie rozwiązanie. Już wtedy klub nie miał żadnej wiarygodności. Jednak Bartek i tak zdecydował się na Stal. Jak się to skończyło, wszyscy wiemy.

Zasadniczo, gdyby Nawrocki zszedł na ziemię i zmienił podejście, to mógłby sobie spokojnie poradzić. Chociaż ja bym się skłaniał do stwierdzenia, że Rzeszów potrzebuje innej Stali. Były przecież lata piękne. Za czasów Marty Półtorak to był klub na najwyższym poziomie. Żal, że to wszystko zostało zniszczone.

Chciałbym też napisać, że Marta Półtorak powinna i mam nadzieję, że jest dumna z tego, co zrobiła. Wiele było niesprawiedliwych ocen dotyczących jej działań, ale teraz ludzie wspominają tamte czasy z rozrzewnieniem. Ciężko nawet porównywać te dwa, jakże różne okresy w rzeszowskim żużlu.

Czytaj także: Hampel: Nigdy nie złamałem danego słowa

Rozgrywki PGE Ekstraligi obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w WP Pilot!

Czy rozliczenie Jędrzejaka powinno być podstawą do wznowienia procesu licencyjnego Stali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (71)
 • banc Zgłoś komentarz
  Przydzielanie licencji (warunkowej/nadzorowanej w takich wypadkach) jest kwestią przedstawienia planów naprawczych (spłata długów), ale również wiarygodności. Facet który co chwilę ma
  Czytaj całość
  jakieś problemy z kasą np. odwołanie diamentowych turniejów, problemy z wygraną skodą dla kibica, problemy z kasą dla trenera (Kowalik), problemy z kasą dla zawodników (np. Porsing) tej wiarygodności nie ma. Jak np. Zdunek starał się o licencję nadzorowaną to był wiarygodny. A tutaj to będzie tylko przedłużanie agonii.
  • Kibic gorszego sortu Zgłoś komentarz
   Licencja za spłacenie jednego wierzyciela? No bez jaj. Żeby odzyskać licencję powinien spłacić lub podpisać ugody ze WSZYSTKIMI wierzycielami.
   • RECON_1 Zgłoś komentarz
    Dług wobec jedrzejakowej powinien być dawnonsplacony i jednak traktowany jako priorytet. Rozumiem tragedię itd ale nie podoba mi się tekst o poświęceniu zycianjedrzejaka bo to wygląda
    Czytaj całość
    jakby zginął na torze a było jednak inaczej przez co takie stawianie sprawy jednak jest trochu nie na miejscu.
    • bobi40 Zgłoś komentarz
     z całym szacunkiem ale Tomek poświęcił życie........tak samo jak Kaczyński "poległ"w Smoleńsku.trochę się Cegła rozszalał
     • krzysiek.n Zgłoś komentarz
      Ja mam tylko jedno ale---są długi i tu zgoda.Gość spłaca i powinien być koniec sprawy-sezon ma rozliczony i powinna być cisza. A tu kilku nawiedzonych dziennikarzy wali artykuły w
      Czytaj całość
      rodzaju-----A JAK SPŁACI TO LICENCJI I TAK NIE DOSTANIE BO NIEE .Dla mnie to wygląda mniej więcej tak----masz zaległą ratę w banku to spłać ją , a my jako bank i tak oddamy sprawę do egzekucji.
      • LeszczynskiBYK Zgłoś komentarz
       Pewnie, że powinno tak być, jednak to PZM wprowadził przepis, że wystarczy zapłacić regulaminowe drobne, a reszty nie bierze pod uwagę. Nie mogą działać wbrew przepisom (choćby nie
       Czytaj całość
       wiem jak były głupie), które sami wprowadzili...
       • LifeStal Zgłoś komentarz
        ''Poświęcił'' życie? Chyba zmarnował. Miał tyle mozliwości, tyle znajomości... Mógł być trenerem, mechanikiem, managerem, ojcem. Kimkolwiek do cholery! Cegielski na pewno chciał byś
        Czytaj całość
        mieć jego nogi! ''Poświęcił''? Litości...
        • Przemasss Zgłoś komentarz
         Z całym szacunkiem dla sp Tomka i dla Krzyśka Cegielskiego że walczy w słusznej sprawie ale nawet po spłacie stanowcze NIE dla licencji przyznanej kabareciarzoei dyzmie
         • Master1922 Zgłoś komentarz
          Piszecie tu o "kibicach", o pieniądzach Nawrockiego, a niestety coraz częściej w środowisku ostrowskim mówi się o zupełnie innym, osobistym powodzie tej decyzji. Nie jest to oczywiście
          Czytaj całość
          żaden atak, ani też nie chcę siać zamętu, bo nie wiem jaka jest prawda, ale w każdej plotce jest jakaś prawda, szczególnie w tak małym mieście jak Ostrów.
          • MotyF Zgłoś komentarz
           Wiem, że śmierć Pana Tomasza to tragedia. Wiem, że był przyjacielem Pana Cegielskiego. Ale nie za bardzo wiem, w jakim kontekście napisane jest "Jednak z małżonką zawodnika, który
           Czytaj całość
           poświęcił życie, należało się rozliczyć natychmiast". Pan Tomasz poświęcił życie za Stal, za Pana Nawrockiego? Emocjonalny bałagan. Chyba, że czegoś nie wiemy. Inna sprawa, że to wstyd i kropka. Gdyby powiedział Pan Nawrocki, że zapłaci jak będzie miał. Ale on obiecywał, że już jedzie, że to kwestia dni a minęły miesiące. Wiele czytałem opinii wszelkich znawców tego sportu, którzy jednoznacznie skreślili Stal i pana Nawrockiego, wręcz śmiali się, że startuje w konkursie a teraz ankieta czy jakaś część zapłaty (spłacenie jednego zawodnika) powinno być podstawą.... Pan Cegielski wywiera presję, nie mam mu tego za złe. Ale na litość boską. Nie to nie. Nie dajemy licencji i już. A po miesiącu czy dwóch ...a może, jak coś zapłaci, chociaż Tomka. Hipokryzja.
           • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
            P.Krzysztofie swoim felietonie masz pan słuszność.Zawsze z danej sytuacji jest dwa wyjścia .Dogadanie się z miastem i zawodnikami .To co mówił Nawrocki co robił na oczach wszystkich
            Czytaj całość
            stał się niewiarygodnym człowiekiem.Teraz choć by chciał spłacać na raty nikt mu już nie uwierzy.Licencji nie ma .Stal Rzeszów bankrutem.Jak powstają na zgliszczach bankruta nowe podmioty wszyscy wiemy.Wdowa po Tomku raczej nie odzyska pieniędzy sponsorskich.Pozostali zawodnicy tym bardziej,Więc o czym mowa,
            • donny Zgłoś komentarz
             Głosowałem na nie bo nie ma miejsca dla takich oszustow
             • malin1976 Zgłoś komentarz
              Pełna zgoda . Nawrocki powinien spłacić Jędrzejaka co do grosza czyli 800 zł za każdy zdobyty przez niego punkt . Pewnie wisi mu 3000 zł . Sptajcie Fiała i Szymana .
              Zobacz więcej komentarzy (17)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×