Adamczewski mnóstwo zawdzięcza Ząbikom. Jego mama została sponsorem

Mateusz Adamczewski jest na początku swojej kariery sportowej. Do żużla wprowadzał go Jan Ząbik, dzięki któremu udało mu się zdobyć licencję. - Przy Janie Ząbiku stawiałem pierwsze kroki - podkreśla Adamczewski.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Mateusz Adamczewski WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Mateusz Adamczewski.
Mateusz Adamczewski w 2017 roku zdał egzamin na licencję w barwach Stali Toruń. W lidze zadebiutował w tym samym roku, reprezentując drużynę PSŻ-u Poznań podczas meczu wyjazdowego w Rawiczu, gdzie w czterech startach zdobył dwa "oczka". W nadchodzącym sezonie będzie reprezentował klub z Opola.

Jego żużlowa kariera zaczęła się od trenera Jana Ząbika. - Trenerowi Janowi Ząbikowi zawdzięczam bardzo wiele. To przy nim stawiałem swoje pierwsze kroki na żużlu. Dzięki niemu zacząłem uczęszczać do szkółki żużlowej i zdobyłem licencję żużlową - mówi wychowanek Stali Toruń.

Zobacz także: Max Fricke przesadził. Nie będzie żadnego powrotu mentora

Do jego rozwoju znacznie przyczynił się też syn Jana Ząbika, Karol Ząbik. - Nie byłbym żużlowcem, gdyby nie pomoc Karola Ząbika. Pożyczał mi swoje motocykle, bardzo dużo czasu spędziliśmy razem w warsztacie oraz podczas treningów na różnych torach. Karol jest doskonałym wzorem do tego, aby podglądać, co robił na torze podczas trwania jego kariery. To przy nim uczyłem się rzemiosła sportu żużlowego - opisuje Adamczewski.

ZOBACZ WIDEO Ważna rola ojców w żużlowych teamach. Zmarzlik i Janowski zdradzają szczegóły

Zobacz także: Znamy plany sparingowe OK Kolejarza. Opolanie zmierzą się z pierwszoligowcami

Od początku kariery Adamczewskiemu mocno pomaga jego mama, która wspiera go finansowo. - Moja mama jest jedną z najważniejszych osób w moim życiu. Wspiera mnie nie tylko duchowo, fizycznie i mentalnie, ale również finansowo. Bardzo jestem jej za to wdzięczny. Zwłaszcza, że wiemy jak drogim sportem do uprawiania jest żużel - dodaje zawodnik OK Kolejarza Opole.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Mateusz Adamczewski w przyszłości będzie solidnym zawodnikiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×