WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zdziwienie u dyrektora Startu Gniezno. Chodzi o treści tytułów prasowych

Dyrektor GTM Startu Gniezno skomentował pomoc miasta na rzecz żużla w 2019 roku. Przy okazji odniósł się do treści tytułów prasowych. Między innymi część naszego nagłówka wywołała u Piotra Mikołajczaka zdziwienie.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: zawodnicy Car Gwarant Startu Gniezno

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Na wstępie przypomnijmy, że na konto klubu wpłynęło z miejskiej kasy 383 000 zł (drużyna ligowa, pierwsze półrocze), 60 000 zł (szkolenie dzieci i młodzieży), a także 50 000 zł (organizacja turnieju O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski). Na stronie klubowej Startu Gniezno czytamy, że "blisko jedna trzecia kwoty na wsparcie zespołu zostanie przeznaczona na elementy infrastruktury i wyposażenia toru w potrzebny sprzęt - m.in. bandy, wyposażenie parku technicznego czy oświetlenie stadionu".

Jak wysokość wsparcia z miasta ocenił dyrektor GTM Startu Gniezno? - Każde przyznane środki są bardzo ważne i nie zamierzamy narzekać, czy to za mało, czy za dużo. Na pewno zostaną one w bardzo dobry sposób rozdysponowane i pomogą w realizacji poszczególnych zadań publicznych. Bardzo dziękujemy prezydentowi i komisji konkursowej za otrzymane wsparcie na sezon 2019. Środki przyczynią się do dalszego rozwoju klubu - powiedział Piotr Mikołajczak dla startgniezno.com.

Działacz gnieźnieńskiego klubu stwierdził przy okazji, że zdziwiły go "treści tytułów prasowych" - nawiązał m.in. do naszego nagłówka: "Start numerem jeden". Wyjaśniamy jednak, że jedynie odnieśliśmy się w tym przypadku do faktów. GTM Start otrzymał największe dotacje spośród gnieźnieńskich klubów. I tu jest niepodważalnym numerem jeden. To fakt, nie opinia. 

ZOBACZ WIDEO Ważna rola ojców w żużlowych teamach. Zmarzlik i Janowski zdradzają szczegóły

Czytaj także: Car Gwarant Start Gniezno nie będzie chłopcem do bicia. Powinien wjechać do play-off (nasz typ)

- Dziwią mnie zarówno treści tytułów prasowych typu "Start numerem jeden", czy też słowa, że Start jak zwykle dostał najwięcej. Czy ktokolwiek zadał sobie trudu i odpowiedział na pytania: Jak drogim sportem jest żużel? Jaką część budżetu klubu stanowi przyznana dotacja? Jak popularnym sportem w mieście jest żużel? Jaką promocję dla miasta robi żużel? Podejrzewam, że nikt nie dokonał w tym temacie dogłębnej analizy - powiedział Mikołajczak.

Inna sprawa, że wspomniany trud sobie zadaliśmy. Mało tego. Kilka dni przed ogłoszeniem werdyktu komisji konkursowej dyskutowaliśmy z dyrektorem na temat dotowania klubu przez miasto. Mieliśmy więc wiedzę, że GTM Start absolutnie nie chce opierać swojego budżetu o środki z ratusza. A to, jak drogim sportem jest żużel chyba każdy racjonalnie myślący człowiek doskonale wie. Popularność i kwestię promocji też nietrudno zauważyć i docenić.

- Otóż, dotację, którą otrzymał nasz klub, inne kluby, nie wykładając własnych środków finansowych, zapewniłyby sobie spokojną działalność przez kilka lat. Dlaczego? Otóż inne dyscypliny są o wiele tańsze w utrzymaniu, patrząc chociażby przez pryzmat wyposażenia czy utrzymania szkółki, czy też zawodników. W grach zespołowych wystarczy z wyposażenia zapewnić obuwie i stroje sportowe za kilka tysięcy na całą drużynę i można rywalizować - dopowiedział przedstawiciel czerwono-czarnych.

Po ukazaniu się materiału na stronie internetowej Startu Gniezno skontaktowaliśmy się z dyrektorem klubu z pierwszej stolicy Polski. Piotr Mikołajczak stwierdził, że zdziwienie wywołały u niego nie tylko nagłówki i chodziło mu głównie o to, by pokazać, jaki procent budżetu klubu stanowią dotacje. W przypadku GTM Startu jest to 15 do 20 procent. Jak słusznie też zauważył, inne kluby w zdecydowanie większym stopniu opierają swoją działalność o kasę z ratusza. Dyrektor poinformował nas także, iż biorąc pod uwagę wszystkie argumenty zaprezentowane na startgniezno.com, dofinansowanie z miasta wcale nie jest takie duże

Czytaj także: Inne teksty autorstwa Mateusza Domańskiego
Autor na Twitterze:

Czy zdziwienie dyrektora Startu jest uzasadnione?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / startgniezno.com

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Marobyd 0
  Jednym słowem - "ciągnie wilka do lasu" :))
  Rysio-z-Klanu Jest poniżej na swoim nowym koncie (i powyżej tylko tam już bardziej oficjalnie).Chyba nie chce aby o tym pisać bo zgłasza lub sam usuwa posty,mimo że prosiłem go,aby tego nie robi:)))Dziś poleciały już moje i Murgrabi,gdy się wspomniało o jego nowym koncie:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Bardzo cieszy że miasto dba o sport żużlowy w mieście.Współpraca jest doceniana przez obie strony.Oby tak dalej.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Rysio-z-Klanu 0
  Jest poniżej na swoim nowym koncie (i powyżej tylko tam już bardziej oficjalnie).Chyba nie chce aby o tym pisać bo zgłasza lub sam usuwa posty,mimo że prosiłem go,aby tego nie robi:)))Dziś poleciały już moje i Murgrabi,gdy się wspomniało o jego nowym koncie:)
  yes Co stało się z Amonem? Podobały mi się jego niektóre wpisy. Nagle zamilkł.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×