Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Start numerem jeden w Gnieźnie. Klub żużlowy z dużymi dotacjami z miasta

Podzielono dotacje dla klubów sportowych w Gnieźnie. Tradycyjnie największą część tortu zgarnął klub żużlowy GTM Start. Czerwono-czarni otrzymali wsparcie finansowe na rozgrywki ligowe, szkolenie dzieci i młodzieży oraz turniej.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Adrian Gała WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Adrian Gała

Na udział w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej drużyna z Gniezna otrzymała z miasta 383 tys. złotych. Jeżeli chodzi o dotację na szkolenie dzieci i młodzieży w GTM Starcie Gniezno, to wynosi ona 60 000 złotych. Większą pomoc finansową w tym zakresie dostał jedynie klub piłkarski MKS Mieszko Gniezno, który szkoli zdecydowanie więcej młodych talentów. Kwota dotacji dla Mieszka wyniosła 138 000 zł.

Czytaj także: Kiedyś dobry hotel, teraz prawie ruina. Niszczeje obiekt na terenie stadionu Startu

Miasto wspiera również organizację Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Tutaj dotacja, jaka trafiła na konto Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego Start Gniezno, wyniosła 50 tysięcy złotych. XI edycja zmagań o królewskie insygnia odbędzie się 21 kwietnia. Póki co obsada owiana jest tajemnicą. Wiemy jedynie, że Start zaprosi do rywalizacji obecnego króla Macieja Janowskiego.

Czytaj także: 10 Years Challenge: Minęło 10 lat od derbowego skandalu. Start Gniezno jego współbohaterem

Na koniec warto zaznaczyć, że sposób udzielania dotacji dla klubów przez gnieźnieński ratusz ulega transformacji. Przyznane wsparcie na rozgrywki ligowe obejmuje jedynie pierwsze półrocze 2019 roku. W okolicach maja rozpisany ma zostać drugi konkurs, na mocy którego przyznane zostaną fundusze na drugie półrocze.

ZOBACZ WIDEO Majewski: Zawodnicy nie mogą się chować po meczuPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy wysokość dotacji dla Startu na udział w Nice 1. LŻ jest odpowiednia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×