KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Miasto weszło do spółki prowadzącej Falubaz. Radni nie byli jednomyślni

Przy 14 głosach za, jednym przeciw i sześciu wstrzymujących się radni zadecydowali o tym, że miasto Zielona Góra zostało akcjonariuszem spółki Zielonogórski Klub Żużlowy. Głosowanie poprzedziła ożywiona dyskusja.
Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Patryk Dudek

Na nadzwyczajnej sesji rady miasta Zielona Góra radni decydowali o przystąpieniu do spółek zarządzających Falubazem i Stelmetem Enea BC. W Zielonogórskim Klubie Żużlowym miasto objęło 4694 akcje o łącznej wartości nominalnej prawie 470 tysięcy złotych i wartości emisyjnej w wysokości niespełna 800 tysięcy złotych.

Falubaz Zielona Góra ma plan na juniorów. Mateusz Tonder z kontraktem w Polonii Bydgoszcz

Przed głosowaniem przedstawiciele środowiska żużlowego przekonywali radnych, że wejście do spółki to korzyść dla miasta. - Sport żużlowy to wyjątkowy element kultury masowej w Zielonej Górze - Mnóstwo kibiców na trybunach, blisko 75 lat tradycji - mówił Kamil Kawicki z Zielonogórskiego Klubu Żużlowego cytowany przez Gazetę Lubuską.

Radni pytali między innymi o kapitał zakładowy spółki i jej płynność finansową. Nie brakowało również kwestii konkretnego przeznaczenia pieniędzy przekazanych przez miasto. Po obszernych wyjaśnieniach ze strony prezydenta Janusza Kubickiego i żużlowych działaczy radni przegłosowali wejście miasta do spółki.

W wyjątkowy sposób uczczą pamięć o Tomaszu Jędrzejaku w Ostrowie

Za byli radni klubu Zielona Razem i większość radnych Koalicji Obywatelskiej. Przeciw głosowała radna z Ruchu Miejskiego Zielona Góra, a wstrzymali się przedstawiciele SLD i PiS-u.

ZOBACZ WIDEO Historia powrotu żużla na Stadion Śląski w Chorzowie

Czy Falubaz awansuje do finału PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Lubuska
Komentarze (3)
 • -ABC- Zgłoś komentarz
  Bzdura...Falubaz świetnie sobie radził bez miasta i wolałbym by tak zostało...miasto sikiem falistym olewalo czasy gdy Falubaz był w dołku...i będzie olewać go dalej ale jest okazja by
  Czytaj całość
  jakiegoś Misiewicza ulokować na ciepłej posadtce...kasa kasą ale ją wyprać trzeba najpierw
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Miasto wchodzą do spółki żużlowej Falubaz. Dużo zyska miasto obywatele tego miasta .REKLAMA CHODZĄCA.Klub też zyska jak by nie było pomoc miasta w zagospodarowaniu utrzymaniu obiektu
   Czytaj całość
   sportowego.Też się liczy.Oby teraz wszystkim lepiej się żyło powodzenia.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×