WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Miasto weszło do spółki prowadzącej Falubaz. Radni nie byli jednomyślni

Przy 14 głosach za, jednym przeciw i sześciu wstrzymujących się radni zadecydowali o tym, że miasto Zielona Góra zostało akcjonariuszem spółki Zielonogórski Klub Żużlowy. Głosowanie poprzedziła ożywiona dyskusja.
Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Patryk Dudek

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Na nadzwyczajnej sesji rady miasta Zielona Góra radni decydowali o przystąpieniu do spółek zarządzających Falubazem i Stelmetem Enea BC. W Zielonogórskim Klubie Żużlowym miasto objęło 4694 akcje o łącznej wartości nominalnej prawie 470 tysięcy złotych i wartości emisyjnej w wysokości niespełna 800 tysięcy złotych.

Falubaz Zielona Góra ma plan na juniorów. Mateusz Tonder z kontraktem w Polonii Bydgoszcz

Przed głosowaniem przedstawiciele środowiska żużlowego przekonywali radnych, że wejście do spółki to korzyść dla miasta. - Sport żużlowy to wyjątkowy element kultury masowej w Zielonej Górze - Mnóstwo kibiców na trybunach, blisko 75 lat tradycji - mówił Kamil Kawicki z Zielonogórskiego Klubu Żużlowego cytowany przez Gazetę Lubuską.

Radni pytali między innymi o kapitał zakładowy spółki i jej płynność finansową. Nie brakowało również kwestii konkretnego przeznaczenia pieniędzy przekazanych przez miasto. Po obszernych wyjaśnieniach ze strony prezydenta Janusza Kubickiego i żużlowych działaczy radni przegłosowali wejście miasta do spółki.

W wyjątkowy sposób uczczą pamięć o Tomaszu Jędrzejaku w Ostrowie

Za byli radni klubu Zielona Razem i większość radnych Koalicji Obywatelskiej. Przeciw głosowała radna z Ruchu Miejskiego Zielona Góra, a wstrzymali się przedstawiciele SLD i PiS-u.

ZOBACZ WIDEO Historia powrotu żużla na Stadion Śląski w Chorzowie

Czy Falubaz awansuje do finału PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Lubuska

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Reixen ZG 0
  Misiewicz to ci się zadekował w łepetynie.
  -ABC- Bzdura...Falubaz świetnie sobie radził bez miasta i wolałbym by tak zostało...miasto sikiem falistym olewalo czasy gdy Falubaz był w dołku...i będzie olewać go dalej ale jest okazja by jakiegoś Misiewicza ulokować na ciepłej posadtce...kasa kasą ale ją wyprać trzeba najpierw
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • -ABC- 0
  Bzdura...Falubaz świetnie sobie radził bez miasta i wolałbym by tak zostało...miasto sikiem falistym olewalo czasy gdy Falubaz był w dołku...i będzie olewać go dalej ale jest okazja by jakiegoś Misiewicza ulokować na ciepłej posadtce...kasa kasą ale ją wyprać trzeba najpierw
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Miasto wchodzą do spółki żużlowej Falubaz. Dużo zyska miasto obywatele tego miasta .REKLAMA CHODZĄCA.Klub też zyska jak by nie było pomoc miasta w zagospodarowaniu utrzymaniu obiektu sportowego.Też się liczy.Oby teraz wszystkim lepiej się żyło powodzenia.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×