Jeszcze więcej turniejów DMPJ. Nowy gość w rozgrywkach

Poznaliśmy już regulamin tegorocznych zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Rozgrywki startują 7 maja. Jedną z nowości jest zwiększenie rundy eliminacyjnej.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Finał DMPJ 2017 Jakub Miśkowiak z lewej WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Finał DMPJ 2017. Jakub Miśkowiak z lewej.
W poprzednich latach pierwsza faza zmagań składała się z siedmiu turniejów w każdej z trzech grup. W sezonie 2019 liczba rund została zwiększona do 12, a drużyny będą rywalizować w 4 grupach sześciozespołowych. Z nich do półfinałów (14 rund) awansuje trzy najlepsze ekipy z każdej grupy oraz dwa najlepsze kluby, spośród tych które zajęły 4 miejsca.

Nowym rozwiązaniem jest instytucja gościa oczekującego. Kluby, które nie będą posiadały odpowiedniej kadry będą mogły skorzystać z niezgłoszonych do rywalizacji zawodników innych drużyn. Według regulaminu (Postanowienia na rok 2019) koszt występu takiego żużlowca w zawodach to 2000 złotych ryczałtu plus zwrot kosztów dojazdu wg stawek regulaminowych.

Wyciąg z regulaminu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. 

Art. 803.
1. Eliminacje rozegrane zostaną w 12 rundach, w 4 grupach 6-drużynowych. Zawody eliminacji rozgrywane będą według formatu określonego w art. 808. Szczegółowe przepisy dotyczące zasad rozgrywania części półfinałowej określają przepisy art. 804 i 805.
2. Część półfinałowa rozegrana zostanie w 14 rundach, w 2 grupach 7- drużynowych według formatu określonego w art. 808. Szczegółowe przepisy dotyczące zasad rozgrywania części półfinałowej określają przepisy art. 804 i 806.

Art. 805.
4. Drużyny, które zostaną sklasyfikowane na miejscach 1 - 3 w grupach eliminacyjnych oraz dwie najlepsze drużyny z czwartych miejsc uzyskują awans do części półfinałowej. Dla drużyn, które zajęły czwarte miejsca w grupach eliminacyjnych zostanie sporządzona klasyfikacja pomocnicza według sum zdobytych punktów meczowych i biegowych. W przypadku równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji pomocniczej decydują kryteria z ust. 3 pkt 1 - 5 powyżej. Jeśli kryteria te nie są wystarczające, o kolejności zadecydują indywidualne wyniki zawodników zainteresowanych drużyn, to jest: liczba pierwszych miejsc w biegach, następnie drugich, trzecich i czwartych.

Art. 808.
1. Format zawodów części eliminacyjnej z udziałem 6 drużyn:
1) Każda drużyna składa się z 3 zawodników i jednego rezerwowego.

Art. 809.
6. Każdy klub startujący w rozgrywkach DMPJ zgłasza, na 30 dni przed pierwszą rundą eliminacji, nie mniej niż 3 i nie więcej niż 4 zawodników (dopuszcza się zmiany listy po każdej części rozgrywek), którzy będą wchodzili w skład kadry klubu w danej edycji rozgrywek. Wszyscy pozostali zawodnicy kadry klubów startujących w rozgrywkach DMPJ, jak również klubów nie uczestniczących w tych rozgrywkach, a posiadających w kadrach swoich klubów krajowych zawodników młodzieżowych do lat 21 stanowią tworzą "Listę zawodników oczekujących DMPJ." i mają status "gościa oczekującego".
6. Listę zawodników oczekujących DMPJ publikuje GKSŻ na podstawie zgłoszeń przekazanych przez kluby zgodnie z ustalonym wzorem zgłoszenia.
7. W eliminacjach oraz części półfinałowej, kluby biorące udział w danym sezonie w rozgrywkach ligowych, w przypadku braku pełnego składu drużyny muszą zgłosić do zawodów DMPJ zawodnika z listy "gość oczekujący".
9. Klub korzystający z zawodnika "gościa oczekującego "pokrywa koszty przejazdu zawodnika na zawody od siedziby klubu macierzystego do miejsca zawodów, według przepisów państwowych oraz premię za udział w zawodach w wysokości opublikowanej w Postanowieniach na dany rok. 10. W całym sezonie rozgrywkowym, dany zawodnik jako "gość oczekujący" może reprezentować barwy kilku klubów.

ZOBACZ WIDEO Intro PGE Ekstraligi na sezon na 2019


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy gość oczekujący to dobre rozwiązanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×