Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jeszcze więcej turniejów DMPJ. Nowy gość w rozgrywkach

Poznaliśmy już regulamin tegorocznych zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Rozgrywki startują 7 maja. Jedną z nowości jest zwiększenie rundy eliminacyjnej.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Finał DMPJ 2017 Jakub Miśkowiak z lewej WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Finał DMPJ 2017. Jakub Miśkowiak z lewej.

W poprzednich latach pierwsza faza zmagań składała się z siedmiu turniejów w każdej z trzech grup. W sezonie 2019 liczba rund została zwiększona do 12, a drużyny będą rywalizować w 4 grupach sześciozespołowych. Z nich do półfinałów (14 rund) awansuje trzy najlepsze ekipy z każdej grupy oraz dwa najlepsze kluby, spośród tych które zajęły 4 miejsca. 

Nowym rozwiązaniem jest instytucja gościa oczekującego. Kluby, które nie będą posiadały odpowiedniej kadry będą mogły skorzystać z niezgłoszonych do rywalizacji zawodników innych drużyn. Według regulaminu (Postanowienia na rok 2019) koszt występu takiego żużlowca w zawodach to 2000 złotych ryczałtu plus zwrot kosztów dojazdu wg stawek regulaminowych. 

Wyciąg z regulaminu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. 

Art. 803.
1. Eliminacje rozegrane zostaną w 12 rundach, w 4 grupach 6-drużynowych. Zawody eliminacji rozgrywane będą według formatu określonego w art. 808. Szczegółowe przepisy dotyczące zasad rozgrywania części półfinałowej określają przepisy art. 804 i 805.
2. Część półfinałowa rozegrana zostanie w 14 rundach, w 2 grupach 7- drużynowych według formatu określonego w art. 808. Szczegółowe przepisy dotyczące zasad rozgrywania części półfinałowej określają przepisy art. 804 i 806.

Art. 805.
4. Drużyny, które zostaną sklasyfikowane na miejscach 1 - 3 w grupach eliminacyjnych oraz dwie najlepsze drużyny z czwartych miejsc uzyskują awans do części półfinałowej. Dla drużyn, które zajęły czwarte miejsca w grupach eliminacyjnych zostanie sporządzona klasyfikacja pomocnicza według sum zdobytych punktów meczowych i biegowych. W przypadku równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji pomocniczej decydują kryteria z ust. 3 pkt 1 - 5 powyżej. Jeśli kryteria te nie są wystarczające, o kolejności zadecydują indywidualne wyniki zawodników zainteresowanych drużyn, to jest: liczba pierwszych miejsc w biegach, następnie drugich, trzecich i czwartych.

Art. 808.
1. Format zawodów części eliminacyjnej z udziałem 6 drużyn:
1) Każda drużyna składa się z 3 zawodników i jednego rezerwowego.

Art. 809.
6. Każdy klub startujący w rozgrywkach DMPJ zgłasza, na 30 dni przed pierwszą rundą eliminacji, nie mniej niż 3 i nie więcej niż 4 zawodników (dopuszcza się zmiany listy po każdej części rozgrywek), którzy będą wchodzili w skład kadry klubu w danej edycji rozgrywek. Wszyscy pozostali zawodnicy kadry klubów startujących w rozgrywkach DMPJ, jak również klubów nie uczestniczących w tych rozgrywkach, a posiadających w kadrach swoich klubów krajowych zawodników młodzieżowych do lat 21 stanowią tworzą "Listę zawodników oczekujących DMPJ." i mają status "gościa oczekującego".
6. Listę zawodników oczekujących DMPJ publikuje GKSŻ na podstawie zgłoszeń przekazanych przez kluby zgodnie z ustalonym wzorem zgłoszenia.
7. W eliminacjach oraz części półfinałowej, kluby biorące udział w danym sezonie w rozgrywkach ligowych, w przypadku braku pełnego składu drużyny muszą zgłosić do zawodów DMPJ zawodnika z listy "gość oczekujący".
9. Klub korzystający z zawodnika "gościa oczekującego "pokrywa koszty przejazdu zawodnika na zawody od siedziby klubu macierzystego do miejsca zawodów, według przepisów państwowych oraz premię za udział w zawodach w wysokości opublikowanej w Postanowieniach na dany rok. 10. W całym sezonie rozgrywkowym, dany zawodnik jako "gość oczekujący" może reprezentować barwy kilku klubów.

ZOBACZ WIDEO Intro PGE Ekstraligi na sezon na 2019Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy gość oczekujący to dobre rozwiązanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • thyrtvyska Zgłoś komentarz
  bez sensu, drużyny, które maja więcej juniorów, nie mogą zgłosić do DMPJ więcej niż 4 zawodników i zamiast rotować składem, jechać cały czas tym samym, a swoje zaplecze oddać
  Czytaj całość
  innym na gości oczekujących, do tego gość może codziennie jeździć w innej drużynie (?), to już lepsze były wypożyczenia do jednego klubu na całe rozgrywki DMPJ... znowu regulamin pod ruskowo-klocowy WTS, który pozbył się wszystkich juniorów skaperowanych tylko na egzamin i teraz będzie mógł sobie na DMPJ brać kogo chce, na każde zawody innego... ten regulamin poniża kluby szkolące, a premiuje kluby nieszkolące jak WTS, znowu Rusko wsadził łapy w regulamin (?), miało być premiowanie szkolenia, z każdym rokiem wymagana coraz większa liczba juniorów w klubach oraz drakońskie kary za brak szkolenia, a jest dokładnie na odwrót, niereformowalny betonowy ruskowy kloc i jego Betard rządzi polskim żużlem, on nigdy nie zacznie grać uczciwie i szkolić, najwyżej dla jego wygody zmieni się regulamin, tak, by nie musiał tego robić... leśne dziadki z centrali !!! jesteście bardzo małymi, niekonsekwentnymi ludźmi, zabetonowanymi na amen jak Rusko i przez niego osobiście, w pokłonach padającymi przed nim na twarz...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×