Kolejarz - Polonia: Jonasson i Lyager to za mało. Udany debiut Łęgowika (noty)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Hubert Łęgowik
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Hubert Łęgowik
zdjęcie autora artykułu

OK Bedmet Kolejarz Opole bez większych problemów pokonał u siebie Euro Finannce Polonię Piła w meczu 3. kolejki 2.LŻ (55:35). Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Kevin Woelbert. Po stronie gości na wysokim poziomie punktowało tylko dwóch zawodników.

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole:

Kevin Woelbert 5. Woelbert występem przeciwko Polonii Piła udowodnił, że cztery punkty zdobyte w pierwszym meczu były tylko jednorazową wpadką. 29-latek imponował prędkością na trasie. Nawet jeśli zdarzyło mu się przegrać start, to od razu zabierał się do ataków. Takiego Kevina Woelberta z pewnością chcą oglądać opolscy kibice.

Hubert Łęgowik 4+. Dla wychowanka Włókniarza Częstochowa był to pierwszy mecz ligowy w tym sezonie. Łęgowik w spotkanie wszedł źle, ponieważ w pierwszym starcie stracił na dystansie punktowaną pozycję. Trzy kolejne biegi to popis 24-letniego zawodnika. Na metę przyjeżdżał z dużą przewagą nad rywalami. W wyścigu 15. dał się ograć na dystansie Tomasowi H. Jonassonowi, jednak Łęgowik ze swojego pierwszego meczu w sezonie może być zadowolony. Wydaje się, że tym występem zagwarantował sobie miejsce w składzie na następne mecze Kolejarza.

Michał Szczepaniak 4+. Występ Szczepaniaka można podzielić na dwie części. W pierwszej fazie spotkania brakowało mu dobrych startów i prędkości na trasie. W drugiej części meczu był już bezbłędny. Za starszym z braci Szczepaniaków kolejny dobry występ w tym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Denis Gizatullin 3+. Konsekwentna jazda po zewnętrznej części toru przyniosła mu w pierwszym biegu indywidualne zwycięstwo. Patrząc na jazdę Rosjanina można zauważyć, że wszystkie jego ataki są przemyślane. Ocenę obniża wykluczenie z 13. gonitwy.

Bjarne Pedersen 4-. Od zawodnika tej klasy można wymagać czegoś więcej. Pedersen przed sezonem kontraktowany był z myślą o roli lidera zespołu. Doświadczonemu Duńczykowi cały czas brakuje błysku. W 8. biegu na ostatnim okrążeniu dał się ograć Andreasowi Lyagerowi, co skutkowało podwójnym zwycięstwem gości. Jeśli 40-latek nie chce stracić miejsca w składzie, musi się mocno wziąć do roboty.

Damian Lotarski 2+. Zrobił swoje. W biegu młodzieżowym pokonał Pawła Staniszewskiego, a w wyścigu 12. do mety dojechał przed Piotrem Gryszpińskim. Widać progres w jeździe wychowanka GKM-u Grudziądz.

Patryk Wojdyło 4. W pełni zrehabilitował się za katastrofalny występ w Bydgoszczy (1 punkt w trzech startach). Zdecydowanie wygrał bieg juniorski, a w 4. gonitwie umiejętnie bronił się przed atakami Tomasa H. Jonassona. Dobry występ młodzieżowca Betard Sparty Wrocław.

Noty dla zawodników Euro Finannce Polonii Piła:

Andreas Lyager 4. Dobry występ 22-letniego Duńczyka. Pokazał się z dobrej strony, nie było dla niego straconych pozycji. W biegu 8. przez trzy i pół okrążenia przygotowywał atak na Bjarne Pedersena. Na ostatnim łuku dopiął swego i zapewnił swojej drużynie podwójne zwycięstwo.

Jonas Jeppesen 2. Spotkania w Opolu nie zaliczy do udanych. Pochwalić go można jedynie za pierwszy bieg, w którym na dystansie pokonał Huberta Łęgowika.

Zobacz także: Michał Szczepaniak uczy się własnego sprzętu i wciąż szuka. Zauważa progres

Patryk Dolny 2+. Pierwsza część spotkania w jego wykonaniu była dobra. Nie odstawał od rywali, nawiązywał z nimi równorzędną walkę. W drugiej fazie był jednak tylko tłem dla zawodników gospodarzy.

Oskar Bober 2-. Kolejny słaby występ Oskara Bobera. Działacze Polonii Piła kontraktując go liczyli, że będzie jednym z liderów zespołu. W całych zawodach pokonał tylko juniora Damiana Lotarskiego.

Tomas H. Jonasson 4+. Lider zespołu gości. Przyczepić się można jedynie biegu 13., w którym nie nawiązał walki z rywalem.

Zobacz także: Siedmiu wspaniałych: Presja nie zjadła Huberta Łęgowika. Wielki powrót do jazdy Pawła Hliba

Piotr Gryszpiński 2. Punktował jedynie w biegu młodzieżowym. Jego ocena byłaby wyższa, gdyby w wyścigu 12. pokonał Damiana Lotarskiego.

Paweł Staniszewski 1. W zeszłym tygodniu pokazał, że stać go na więcej. Na tle młodzieżowców Kolejarza zaprezentował się bardzo słabo.

SKALA OCEN 6 - Fenomenalnie 5 - Bardzo dobrze 4 - Dobrze 3 - Przeciętnie 2 - Słabo 1 - Kompromitacja

Źródło artykułu: